Foto: Evija Trifanova/LETA

Pēdējos gados par gandrīz pusi kriminālpārkāpumu piespriež piespiedu darbu 0

Laika posmā no 2016. līdz 2019.gadam gandrīz 50% no Krimināllikuma pārkāpumu gadījumu tiesa kā sodu piemēro piespiedu darbu, liecina Tiesu administrācijas apkopotā informācija un aģentūras LETA aprēķini.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Tramps nomaina Ovālā kabineta galdu dažas dienas pēc tam, kad Īlona Maska dēls iemūžināts uz tā atstājam “dāvanu” 5
Dabiski palīgi asinsspiediena kontrolei: 5 sēklas, ka noteikti jāiekļauj uzturā
TV24
Kāpēc tas maksā 1000 eiro? “Šis ir ekskluzīvs pakalpojums, kuru cilvēki grib vairāk, nekā tas ir pieejams!”
Lasīt citas ziņas

Attiecīgi 2016.gadā pēc dažādiem Krimināllikuma pantiem Latvijā tika notiesātas 8926 personas, no kurām 4326 jeb 48,47% gadījumos piemērots piespiedu darbs. Savukārt 2017.gadā šis īpatsvars saruka līdz 47,33%. 2018.gadā piespiedu darbs tika piemērots 47,98% gadījumos, bet šogad – 46,9% gadījumos.

Otrs izplatītākais soda mērs pēdējos četros gados ir bijusi nosacīta brīvības atņemšana, kas caurmērā tiek piespriests 17% gadījumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Valsts probācijas dienestā skaidroja, ka piespiedu darbs ir viens no sabiedrībā izciešamajiem kriminālsodiem, un Latvijā tas tika ieviests 1999.gadā.

Piespiedu darbu persona izcieš no mācībām vai pamatdarba brīvajā laikā, savas dzīvesvietas apvidū bez atlīdzības veicot sabiedriski derīgu darbu, tādējādi atlīdzinot sabiedrībai nodarīto kaitējumu un ļaujot ietaupīt valsts un pašvaldību finanšu līdzekļus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.