Marina Lepēna vizītē Igaunijā.
Marina Lepēna vizītē Igaunijā.
Foto: SCANPIX/EPA/LETA

Pēc vizītes Igaunijā Lepēna likusi izdzēst kādu fotogrāfiju 0

Francijas galēji labējā politiķe Marina Lepēna, kas šonedēļ apmeklēja Igauniju, dzimtenē nonākusi plašsaziņas līdzekļu uzmanības lokā, jo nofotografējusies kopā ar Igaunijas parlamenta deputātu no Konservatīvās tautas partijas (EKRE) Rūbenu Kālepu, abiem rādot balto pārākuma atbalstītāju vidū izplatīto “OK” žestu, bet lūgusi fotogrāfiju no sociālās saziņas vietnēm izdzēst, vēstīja Igaunijas laikraksts “Postimees”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

“Es pēc viņa lūguma nofotografēju pašbildi ar žestu, kurš, cik man zināms, nozīmē “OK”,” Lepēna skaidroja ziņu aģentūrai AFP.

“Man paskaidroja, ka žestam ir arī citas nozīmes. Tiklīdz to uzzināju, tā pieprasīju, lai fotogrāfiju izdzēš,” klāstīja politiķe.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lepēna paziņoja, ka nekad iepriekš neesot dzirdējusi, ka, viņasprāt, nevainīgajam žestam ir arī citas nozīmes.

Fotogrāfijā, kas jau ir izdzēsta no Kālepa lapas sociālās saziņas vietnē “Facebook”, viņš redzams kopā ar Lepēnu, rādām žestu ar aplī savienotu rādītājpirkstu un īkšķi, bet pārējie pirksti iztaisnoti uz augšu. Nirējiem šis žests nozīmē “Labi”, bet to kā savu pazīšanās zīmi ir pārņēmuši ASV ekstrēmisti, kas uzstāj uz baltās rases pārākumu pār visām citām.

Šo žestu izmantoja arī Brentons Tarants, kurš pirms diviem mēnešiem Jaunzēlandes pilsētā Kraistčērčā divās mošejās nošāva 51 cilvēku.

Žurnāls “Paris Match”, aprakstot šo incidentu, uzsvēra, ka Kāleps savā tvitera profilā sevi raksturo kā somugru pārākuma atbalstītāju. Izdevums viņu nodēvēja par radikālu aktīvistu no galēji labējās partijas EKRE.

Kāleps pretrunīgo žestu izmantoja jau aprīļa sākumā Igaunijas parlamentā pēc tam, kad bija devis deputāta zvērestu. Viņš pats apgalvoja, ka žestu izmantojis, jo tas nozīmējot labu garastāvokli.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.