Pēc traumas Zīles vecāki par narkozi maksā paši. Veselam.lv skaidro, kāpēc 0
Nelāgā ceturtdiena
Pagājušā ceturtdiena divgadīgajai Zīlei bija nelāga – rotaļājoties spēļu laukumā bērniņš satraumējās un pārsita lūpu. Nākamajā dienā vecāki – Ģirts un Laura Zvirbuļi – , pamanīja, ka situācija ir nopietnāka – nolauzts teju viss zobiņš. Viens no priekšējiem. Vecāki sazvanījās ar Stomatoloģijas institūtu, kur informēja, ka bērnu varēs pieņemt tikai pirmdien (šobrīd esot atvaļinājumu laiks, speciālistu trūkstot). Tā nu pirmajā nedēļās dienā, ejot no viena daktera pie otra, viss beidzās ar ārstu secinājumu, ka zobs jāizrauj. Raušana ir bezmaksas, bet vispārējā anestēzija, izrādās, par maksu – 59 eiro. Kā tad tā valstī, kur bērniem medicīniskie pakalpojumi ir bez maksas? Nu, vismaz traumu gadījumā. Skaidrojam soli pa solim.
Tētis Ģirts stāsta, ka Stomatoloģijas institūtā bērnu apskatījuši trīs ārsti un izskaidrojuši, ka zobs ir jārauj ārā, taču arī neieteica to veikt ar vietējo anestēziju – bērniņš ir pārāk mazs, to izdarīt ir sarežģīti un bērnam var būt psiholoģiskā trauma uz mūžu.
No zobārstu prakses zināms, ka ne vienmēr nolauztu zobu mazam bērnam jārauj ārā – situāciju var arī novērot. Mamma Laura skaidro, ka zobs bija nolūzis pamatīgi – pat viņai kā nemediķim tas bija skaidrs, jo bija tukšums zoba viducī, kur redzams jēlums un nelielas zoba paliekas apkārt, daļa smaganā iekšā. “Ārste mums paskaidroja, ka ar tādu zobu, visticamāk, drīz vien radīsies problēmas, zobs kādā brīdī var sastrutot. Ja speciālists tā saka, negribētos kaut ko tādu piedzīvot, piemēram, esot tālu laukos,” spriež mamma. “Visi ārsti bija iejūtīgi un laipni. Mums cilvēcīgi izskaidroja, ka bērnam šajā vecumā vajadzētu izvēlēties vispārējo anestēziju. Un tā maksā 59 eiro. Tos arī samaksājām.”