Kristaps Neretnieks ar zirgu Cerosino Kleistos “Grand Prix” maršrutā līdz pēdējam šķērslim jāja pēc uzvaras, bet viena kļūda viņus ierindoja trešajā pozīcijā.
Kristaps Neretnieks ar zirgu Cerosino Kleistos “Grand Prix” maršrutā līdz pēdējam šķērslim jāja pēc uzvaras, bet viena kļūda viņus ierindoja trešajā pozīcijā.
Foto: Latvijas Jātnieku faderācija

“Pirmajā dienā nācās startēt ar sakostiem zobiem.” Saruna ar Latvijas labāko konkūra jātnieku Kristapu Neretnieku 1

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Latvijas labākais konkūra jātnieks Kristaps Neretnieks pēc debijas olimpiskajās spēlēs atrādījās saviem līdzjutējiem Centrāleiropas līgas Pasaules kausa posmā Rīgā, galvenajā “Grand Prix” maršrutā ar zirgu Cerosino izcīnot trešo vietu.

“Esmu apmierināts. Pārlēkšanā riskēju, finišēju ar ātrāko laiku, bet pēdējais šķērslis nokrita. Pa nedēļu lietus bija pabojājis laukumu, tāpēc pirmajā dienā nācās startēt ar sakostiem zobiem, bet sestdien bija labāk un svētdien jau pavisam patīkami. Vienmēr prieks startēt Rīgā, jutu skatītāju atbalstu un arī papildu spiedienu,” “Latvijas Avīzei” sacīja Kristaps Neretnieks.

CITI ŠOBRĪD LASA

Rīgā sportisti krāja punktus, lai kvalificētos Pasaules kausa finālposmam un Pasaules jāšanas spēlēm 2022. gadā. Kādas ir tavas iespējas tajās startēt?

Pasaules kausa fināls man nav īsti aktuāls, jo neesmu lēcis pārējos posmos Austrumeiropā. Uzturos Rietumos, gatavojos Tokijas olimpiskajām spēlēm, un nebija laika citur braukt. Pasaules jāšanas spēlēs gan labprāt piedalītos, vienu reizi biju – 2014. gadā, ļoti patika, tās ir otras prestižākās sacensības aiz olimpiskajām spēlēm. Kvalificēties ir ļoti reāli.

Kāpēc Kleistos nestartēji ar savu labāko zirgu Valour?

Valour pēc olimpiskajām spēlēm atpūšas Vācijā. Lidmašīna no Tokijas lidoja uz Beļģiju, es uz Latviju jau pirms olimpiādes atvedu citus zirgus. Tie ir mazāk pieredzējuši, nosacīti mazāks potenciāls nekā Valour, kas ir retums. Vidēja līmeņa zirgi, vienam desmit, otram 11 gadi.

Nav tie vieglākie zirgi, es dabūju iesvīst, lai labi izlēktu.

Man kopā ir septiņi zirgi – šobrīd četri Latvijā un trīs gaida Vācijā, šonedēļ dosimies uz turieni un tad jau visi būs vienā stallī.

Kā zirgiem gāja ar garo lidojumu uz Tokiju un atpakaļ uz Eiropu?

Daudz vieglāk nekā man, lai atvestu ar kravas auto no Vācijas līdz Limbažiem. Zirgiem lidojums bija ļoti komfortabls, daudz vietas, par viņiem rūpējās. Ceļš gaisā ir bez bedrēm, līkumiem, luksoforiem. Arī laika ziņā pat ātrāk, bija nosēšanās Dubaijā.

Kā tev aizritējušas nedēļas pēc Tokijas – atpūties līdzīgi kā tavs zirgs?

Gatavojos Rīgas sacensībām, tas bija pienākums pēc olimpiskajām spēlēm startēt mājās. Gribētu kādu nedēļu brīvu, bet ir daudz darāmā un pagaidām nesanāk ieplānot. Vācijā gaida uzbeku sportists, ko trenēju jau divus gadus, augstu esam uzlēkuši, viņš daudz uzvar un kļūst slavens Eiropā.

Septembrī arī pašam būs sacensības, divus trīs mēnešus pavadīsim Spānijā. Man ilgākais posms bez jāšanas bijis divas nedēļas, kad šī gada sākumā biju Latvijā bez zirgiem. Tādas pauzes gan reti gadās.

Reklāma
Reklāma

Kāda pēcgarša palikusi par olimpiskajās spēlēs iegūto 23. vietu?

Ņemot vērā, cik sarežģīts bija gatavošanās posms, – ļoti laba, optimāls rezultāts. Zirga maiņa izvērtās pozitīva – ar Valour ir jēga braukt uz olimpiādi, jaudīgs, taču ļoti patraucēja viņa trauma, tāpēc sagatavošanās posms iznāca ārkārtīgi īss. Ja būtu pilnvērtīga gatavošanās, tēmētu uz desmitnieku un turpat netālu ir arī medaļas. Gājām uz maksimumu un izdarījām, ko varējām, paliks pozitīvas atmiņas, pirmo reizi piedzīvoju šādas emocijas.

Cik plašs Tokijā bija pretendentu loks uz pjedestālu?

Tā objektīvi – no 73 jātniekiem 50 varēja izcīnīt medaļu. Daudzi nemaz netika finālā (starp 30 labākajiem), tostarp neviens amerikānis, bet komandu sacensībās viņi ieguva sudrabu. Viņiem labi, ka ir komanda, tā ir otrā iespēja, man tādas nav.

Vari novērtēt sevi kā jātnieku? Latvijas Jātnieku federācijas prezidents Agris Blaus uzskata, ka esi ļoti augstu – desmitniekā, varbūt pat piecniekā.

Ja būtu vairāk resursu un vairāk labu zirgu, tad droši varētu teikt, ka starp 50 vai 30 labākajiem. Sponsoru gandrīz vai nav, resursi mazi. Ar vienu labu zirgu biju rangā simtniekā. TOP pieci? Ja būtu trīs tādi kā Moon Ray, tad jā, ļoti daudz kas iespējams.

Olimpiskās spēles kaut ko mainīs tavā dzīvē, karjerā?

Dos papildu motivāciju strādāt tālāk, lielāku vilinājumu kvalificēties Parīzes olimpiskajām spēlēm. Globāli diez vai kas mainīsies, bet foršs etaps noslēdzies, varam iet tālāk.

Uz Parīzi tēmēsi ar Valour?

Ja viņš būs mūsu rīcībā, tad ir ļoti liela iespēja, ka ar Valour. Zirgam ir īpašnieks, un pastāv iespēja, ka pārdos. Tāds ir jātnieku sports, visu var nopirkt un pārdot.

Teorētiski viņa cena ir augusi, bet konkrēti ne ar vienu pircēju nav runāts.

Olimpisko spēļu kvalifikācija sākas pēc pusotra gada, vēl daudz laika.

Kas notiek ar Moon Ray, ar kuru kvalificējies Tokijas olimpiskajām spēlēm?

Moon Ray ir Limbažos, dzīvo labi, dauzās aplokos, priecājas, mazliet jāj vieglā slodzē. Bija garš rehabilitācijas periods pēc ārstniecības kursa, un lēnām uzņem slodzi, varbūt šoruden vai nākamgad startēs, bet tas nebūs augstākajā līmenī.

Viņam pensijas vecums strauji nāk virsū, vajag pajāt pa pļavām, mežiem. Jākustas, nedrīkst nomest malā un nelikties ne zinis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.