Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – Shutterstock.com

Pēc plašās kritikas Junkers liek pārskatīt “bezmaksas viesabonēšanas” plānu 0

Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers piektdien deva rīkojumu ierēdņiem izstrādāt jaunus plānus Eiropas Savienības (ES) bezmaksas mobilo telefonu sakaru “viesabonēšanas politikai” pēc tam, kad tā izpelnījās plašu kritiku.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

EK pagājušā gada sākumā paziņoja par plāniem ieviest “bezmaksas viesabonēšanu”, bet šonedēļ atklāja detalizētāku plānu, kas saniknoja patērētāju tiesību aizstāvjus, jo paredz, ka bezmaksas viesabonēšanu citās bloka zemēs varēs izmantot tikai 90 dienas gadā.

“Saistībā ar saņemtajām sākotnējām atsauksmēm prezidents Junkers ir devis rīkojumu dienestiem atsaukt tekstu un izstrādāt jaunu ierosinājumu,” teikts EK piektdien izplatītajā paziņojumā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Kā jau solījām, viesabonēšanas maksas tiks atceltas. Tas nav mainījies,” tajā lasāms.

“Šis projekts bija par modalitātēm, un tas bija tikai dienestu sagatavots projekts,” uzsvēra EK.

Patērētāju tiesību aizstāvji bija pieņēmuši, ka EK solījums atcelt maksu par sava pieslēguma mobilo sakaru izmantojumu citā bloka valstī tieši to arī nozīmē un viesabonēšana turpmāk ES būs bez maksas bez jebkādiem nosacījumiem vai brīdinājumiem.

Tādēļ šīs grupas pauda sašutumu par 90 dienu ierobežojumu bezmaksas viesabonēšanas pakalpojumiem, apsūdzot ES par pakļaušanos ietekmīgajām telekomunikāciju kompānijām, kurām ieņēmumi no viesabonēšanas ilgstoši ir bijuši pievilcīgs papildu peļņas avots.

EK preses pārstāvis Aleksandrs Vinteršteins piektdien uzstāja, ka tāds lēmums nav nekas ārkārtējs, ka Junkers nav zinājis visas projekta detaļas un viņš, iepazīstoties ar tām un reakciju uz projektu, ir lūdzis ierēdņus to pārstrādāt.

Vinteršteins žurnālistiem Briselē teica, ka kopumā bezmaksas viesabonēšanas plānam ir “lieli panākumi” un tā pārskatīšana attiecas tikai uz modalitāti, nevis kopējo mērķi.

“Tas vienkārši nebija pietiekami labs mūsu prezidentam [Junkeram], tādēļ viņš mums lika strādāt rūpīgāk, mēģināt rūpīgāk un izstrādāt ko labāku,” paskaidroja EK pārstāvis.

Reklāma
Reklāma

Viņš atteicās sniegt detalizētāku informāciju par to, kas varētu tikt iekļauts jaunajā plānā, uzsverot, ka EK ir apņēmusies īstenot iepriekšējo plānu – līdz 2017.gada jūnijam likvidēt viesabonēšanas maksu ES.

Nesaskaņas par viesabonēšanas maksu var kaitēt Junkeram laikā, kad viņš nākamnedēļ plāno Eiropas Parlamentā uzstāties ar ikgadējo uzrunu par situāciju blokā, kurā viņam būs jācenšas vairot atbalstu ES projektam pēc tam, kad Lielbritānijas vēlētāji atbalstīja valsts izstāšanos no tā. EK viesabonēšanas maksas atcelšanu ir noteikusi par vienu no savām prioritātēm, solot, ka tas mazinās ceļotāju sūdzības, ka pēc atgriešanās mājās ir jāsaņem milzīgs rēķins par mobilā telefona lietošanu citās ES valstīs.

ES viceprezidents vienotā digitālā tirgus jautājumos Andruss Ansips viesabonēšanas maksas atcelšanu ir raksturojis kā “vienu no labākajiem Eiropas Savienības sasniegumiem dažu pēdējo gadu laikā”.

90 dienu izmantojuma ierobežojumu viņš pamatoja ar nepieciešamību rast kompromisu starp patērētājiem un kompānijām, kurām ir jāturpina investīcijas.

Eiropas Tautas partijas, kas ir lielākā frakcija Eiropas Parlamentā un kurai pieder arī Junkers, vadītājs Manfreds Vēbers apsveica lēmumu pārskatīt plānu un paziņoja, ka tāds lēmums pieņemts Eiropas Tautas partijas spiediena rezultātā.

EK pirmdien publiskoja vadlīnijas par to, kā īstenot pērn Briseles un bloka dalībvalstu pieņemto lēmumu par viesabonēšanas maksas atcelšanu. ES pieņēma lēmumu izbeigt viesabonēšanas maksu, tomēr mobilo sakaru operatoru lobija ietekmē ierobežoja šo laiku līdz 90 dienām.

EK ierosināja maksu par laiku virs 90 dienām četri eirocenti minūtē par zvaniem, viens cents par īsziņu un 0,85 centi par vienu megabaitu interneta datu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.