“Pēc pastaigas pa Tērbatas ielu, lūdzu ievērot 14 dienu karantīnu!” Soctīklos diskutē par 2 metru neievērošanu 4
Piektdienas vakarā daļa cilvēku atpūšas un izbauda labo laiku Rīgas centrā, kur auto satiksmei uz mēnesi ir slēgta Tērbatas iela.
Taču daļa cilvēku ir nopietni satraukušies un nobažījušies par to, ko redzējuši sociālajos tīklos publicētajās bildēs un video.
Tvitera diskusijās iesaistījusies arī veselības ministre Ilze Viņķele, kura saka tā:
1. Ārkārtas situācija vairs nav. 2. Noteikti ierobežojumi ir. Gan pulcēšanās skaitam, gan distancei, gan pasākumu ilgumam. 3. Noteikumu ievērošanu/neievērošanu uzrauga policija. 4. Ja Tērbatas ie.pasākumi raisīs Covid uzliesmojumu, tos būs jāierobežo.
— Ilze Viņķele (@Vinkele) July 17, 2020
Ministre Viņķele aicina visiem domāt līdzi:
Ir jauki, ka Tērbatas iela nu ir atvēlēta gājējiem. Bet. Mīļie rīdzinieki un viesi – pūļos klausīties koncertus nav droši. Domājam līdzi gan skatītāji, gan rīkotāji, lai ballīte nesanāk īsa un ar Covid piesitienu.
— Ilze Viņķele (@Vinkele) July 17, 2020
Distancēties aicina arī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs:
Mēs pamatoti satraucamies par riskiem inficēties ar koronavīrusu, pieaugot starptautiskajiem ceļojumiem, taču tikpat nopietni vajadzētu ievērot epidemiologu ieteikumus par fizisko distancēšanos dažādos pašmāju pasākumos. https://t.co/06X3w4BPcE
— Edgars Rinkēvičs (@edgarsrinkevics) July 17, 2020
Vēsturnieks Kaspars Zellis par šī vakara situāciju Tērbatas ielā pajoko:
Pēc pastaigas pa Tērbatas ielu, lūdzu ievērot 14 dienu karantīnu! :))
— Kaspars Zellis (@kasparszellis) July 17, 2020
Taču situācija nemaz nešķiet smieklīga kādam aculieciniekam, kura video redzams, vai un kā tiek vai netiek ievērota 2 metru distance.
Aculiecinieku video:
Arī citu soctīklu lietotāju video redzams, ka ar 2 metru distances ievērošana ne visiem sokas labi:
Tērbatas iela šovakar! ?#gājējutikainav pic.twitter.com/pgKBqCn64K
— Kaspars Zandbergs (@Kaspars_Zn) July 17, 2020
#Tērbatasiela’s vienam no galvenajiem “reklāmas partneriem” vajadzētu būt @apturicovid!
Zinot, ka būs daudz cilvēku un nebūs nekādu divu metru distances – vismaz app vajadzētu aicināt lietot. Nekā citādi pasargāties nebūs iespējams!cc: @PilsCilvekiem @RigasDome @SPKCentrs pic.twitter.com/H0MBhMWfBi
— Inga Grencberga (@Grencberga) July 17, 2020
Savās pārdomās un novērojumos dalās arī citi:
Ir jauki, ka Tērbatas iela nu ir atvēlēta gājējiem. Bet. Mīļie rīdzinieki un viesi – pūļos klausīties koncertus nav droši. Domājam līdzi gan skatītāji, gan rīkotāji, lai ballīte nesanāk īsa un ar Covid piesitienu.
— Ilze Viņķele (@Vinkele) July 17, 2020
Gandrīz rodas jautājums, vai tieši šī vasara bija tā, kad sarīkot Tērbatas vasaras ielu. Loģika skaidra – tieši šī vēlētāju daļa to pratīs novērtēt vēlēšanās. Bet gan Spānijā, gan ASV šāda tipa intensīva kopā būšana veicināja atgriešanos “lokdaunā” atsevišķās pašvaldībās. https://t.co/EALPAxCOAv
— Frederiks Ozols◽ (@incaustum) July 17, 2020
Pardon, taču gana ironiski ir, ka daļa Twitterburbuļa, kas nepagurstoši atgādina par ApturiCovid app un vienkārši atbildīgu rīcību, ir šķietami tie paši, kas priecīgi posto no pārpildītās Tērbatas ielas.
— Ieva Strazdiņa (@ievastrazdinja) July 17, 2020
Toties, cerams, visiem ir app un iespējama covid uzliesmojuma rezultātā Tērbatas ielas tusiņā visus varēs apzināt. (Es ironizēju, protams).
— raivis_spalvens (@Raivis_Spalvens) July 17, 2020
Vienkārši apbrīnojami. Lai noietu kvartālu pa Tērbatas ielu, ir burtiski jāspiežas cauri pūlim- koncerta klausītājiem. 50m tālāk Rimi un autobusā skandina par 2m, maskām utt. Tad kas ir ar COVID? @Vinkele @veselibasmin @SPKCentrs
— Ieva (@IevaSt) July 17, 2020
Tērbat’s ielā virmo prieks,
Aizmirsies ir kovidnieks.?— Valters Šulcs (@Valtinsh) July 17, 2020
Šovakar burziņš Tērbatas ielā uzšķauda visiem ierobežojumiem, divumetru distancēm. Tagad derētu tāds sirsnīgs arguments kāpēc festivāli ir atcelti/aizliegti? ?
— Unāma (@EvijaUnama) July 17, 2020
Skatoties Tērbatas iela balagāna foto, kāda pipara pēc nenotiek @positivus @RigasMaratons u.c. masu pasākumi? Kurš vispār deva atļauju pasākuma rīkošanai un kurš ir rīkotājs?
— Olafs Jākabsons (@pulks) July 17, 2020
Šaušalīgs priekšvēlēšanu teatrālisms uz Tērbatas ielas – viena vienīga Potjomkina sādža, neko pēc būtības nerisinot. Sekosim līdz Covid statistikai!
— Ralfs Vīlands (@RalfsVilands1) July 17, 2020
Beigu beigās iznāks ka Tērbatas ielā notika… JAUNAIS VILNIS ?#COVID19
(•_•) / ( •_•)>⌐■-■ / (⌐■_■), https://t.co/mU6SwwzXfV— Kalvis (@kalvinators) July 17, 2020
Tērbatas ielā visi ir no vienas mājsaimniecības?
— Juta (@Juta_Pupola) July 17, 2020
Taču ir sastopami arī cilvēki, kuri skumst, ka vairs nedzīvo Tērbatas ielā:
Kāpec gan Tērbatas iela nevarēja būt tik forša, kamēr es vel tur dzīvoju…? baudiet!
— Renāte Konstante (@ren4ux) July 17, 2020
Soctīklos neiztiek arī bez kāda praktiska padoma:
Cik saprotu, Tērbatas ielas pastaiga jāatliek uz darbdienu pirmo pusi, lai netrāpītu masās…
— BēbītsIR (@bebitsvaig) July 17, 2020
Nenosodu tos, kas atrodas Tērbatas ielā, pati tur rīt iegriezīšos, bet, manuprāt, aizejot uz turieni top stundās, tu automātiski atsakies no privilēģijas soc.tīklos ironizēt par cilvēkiem, kas pavirši izturas pret ierobežojumiem.
— Zanda (@Mojito41) July 17, 2020
Kāds Tērbatas ielas apmeklētējs jeb katrs atūšas, kā māk
Jau ziņots, ka Tērbatas iela autotransportam būs slēgta līdz 16.augusta vakaram. Pa ielu aizvien drīkstēs pārvietoties operatīvais un preču piegādes transports, kā arī iedzīvotāji, kas dzīvo Tērbatas ielā. Vienlaikus pašvaldība aicina preču un citas piegādes attiecīgajā dienā veikt līdz plkst.10.
Ielai noteikts dzīvojamās zonas statuss, kas nozīmē, ka tiem transportlīdzekļiem, kas pa ielu drīkstēs pārvietoties, tas jādara ar ātrumu ne lielāku par 20 kilometriem stundā.
Transporta piekļuve katram ielas kvartālam nodrošināta tikai no vienas puses. Ar satiksmes izmaiņu shēmu var iepazīties pašvaldības mājaslapā.