Foto – Leta/Ieva Čīka

Pēc nedēļas sāksies IX Starptautiskais tautas deju festivāls “Sudmaliņas” 0

Ar līksmu iepazīšanās tūri Vecrīgā 9. jūlija pievakarē tiks ieskandināts IX Starptautiskais tautas deju festivāls “Sudmaliņas”. Līdz 14. jūlijam festivāla koncertos Rīgā, Kuldīgā, Siguldā un Liepājā uzstāsies tautas deju grupas no Bulgārijas, Čīles, Indijas, Indonēzijas, Igaunijas, Kipras, Krievijas, Polijas, Serbijas, Ukrainas un Latvijas. Festivālā ieeja ir bez maksas.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
RAKSTA REDAKTORS
4 biežākās kļūdas, kāpēc topošie šoferi “izkrīt” CSDD braukšanas eksāmenā. Tās der atcerēties arī pieredzējušiem šoferiem
Lasīt citas ziņas

Otrdien, 9. jūlijā, plkst. 20 festivāla “Sudmaliņas” dalībnieki ieskandinās svētkus Rīgā – Doma laukumā un Brīvības laukumā – iepazīšanās tūrē “Labāk deviņi draugi…”. Katra deju grupa uzstāsies ar nelielu priekšnesumu abās norises vietās.

Trešdien, 10. jūlijā, plkst. 20 Dzegužkalna estrādē, Rīgā notiks “Sudmaliņu” atklāšanas koncerts “Aiz deviņām jūrām, aiz deviņiem kalniem”. Skatītāji klātienē varēs izbaudīt gan pazīstamus, gan neierastākus deju soļus, katra ansambļa dejotprasmi un raksturu. Viesu deju grupu priekšnesumus kuplinās kapelas. Koncertu veido tā mākslinieciskā vadītāja Dagmāra Bārbale un režisors Jānis Siliņš. Īpašu, ar roku spēku iekustināmu scenogrāfiju “Sudmaliņu” atklāšanas koncertam radījis Reinis Suhanovs. Dzegužkalnā deju grupas izlozēs uzstāšanās secību konkursā, kas notiks jau nākamajā dienā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ceturtdien, 11. jūlijā, plkst. 17 VEF Kultūras pilī, Rīgā norisināsies konkurss “Deviņvīru spēks”. Ar diviem savas tautas horeogrāfiskajā un muzikālajā mantojumā balstītiem priekšnesumiem tajā piedalīsies tautas deju grupas no Bulgārijas, Čīles, Indonēzijas, Igaunijas, Kipras, Krievijas, Latvijas, Polijas, Serbijas un Ukrainas. Konkursu vērtēs starptautiska žūrija: Rita Spalva (Latvija), Loida Graua (Spānija), Pauls Bobkovs (Igaunija), Jānis Ērglis (Latvija) un Volodimirs Greks (Ukraina). Skatītāju sēdvietu skaits konkursā ir ierobežots, tādēļ interesenti aicināti vispirms saņemt bezmaksas ieejas kartes. Tās līdz 11. jūlijam vēl ir pieejamas Latvijas Nacionālajā kultūras centrā darba dienās no plkst. 9 līdz 17, kā arī VEF Kultūras pils informācijas centrā katru dienu no plkst. 12 līdz 19.30.

Piektdiena, 12. jūlijs, sāksies ar “Sudmaliņu” tradicionālajiem Labdarības koncertiem Rīgas Sociālās aprūpes centrā “Mežciems”, rezidencē “Dzintara melodija”, Rīgā un Nacionālajā rehabilitācijas centrā “Vaivari”, Jūrmalā. Latvijas deju kolektīvu vadītāji smelsies praktiskas zināšanas meistarklasēs, ko vadīs horeogrāfi, dejas pedagogi Loida Graua (Spānija) un Volodimirs Greks (Ukraina). Plkst. 18 Vērmanes dārza estrādē notiks koncerts “Trejdeviņas saules lēca”, kurā ansambļi izdejos īpaši “Sudmaliņām” sagatavotās deju programmas.

Sestdien, 13. jūlijā, “Sudmaliņu” spārni griezīsies vienlaikus Kuldīgā un Siguldā.

Plkst. 17.30 uz Kuldīgas senā ķieģeļu velvju tilta notiks akcija “Visi dejo “Sudmaliņas””, bet plkst. 18 Kuldīgas pilsētas dārzā – koncerts “Dejot pa deviņi mēmi”. Siguldas pusē “Sudmaliņas” tiks ieskandinātas jau plkst. 12 ar koncertiem Allažos un Morē. Svētki turpināsies Siguldas pilsdrupu estrādē ar novadu dienas koncertu plkst. 18.

Svētdien, 14. jūlijā, festivāla izskaņā ceļi vedīs uz Liepāju. Plkst. 18.30 dejotāji dosies Svētku gājienā pa Kūrmājas prospektu līdz laukumam blakus koncertzālei “Lielais Dzintars”, kur plkst. 19 notiks noslēguma koncerts “Noslēpties aiz deviņām atslēgām”. Festivāla dalībnieki piedāvās fragmentu no savām deju programmām, bet Liepājas dejotāji priecēs ar īpašu kurzemnieku velti. Koncerta izskaņā – deju grupu konkursa laureātu apbalvošana. Noslēguma koncertu veido tā mākslinieciskais vadītājs, horeogrāfs Jānis Purviņš un režisors Jānis Siliņš.

“Sudmaliņas” ir vērienīgākais festivāls skatuviskās dejas jomā Latvijā, kura mērķis ir pulcēt kopā Latvijas un dažādu pasaules valstu dejotājus, kas radoši pēta, iepazīst un pārmanto tautas dejas tradīcijas. Festivāla tradīcija tika aizsākta 1992. gadā. Tā idejas autore ir Deju svētku Goda virsvadītāja, horeogrāfe Ingrīda Edīte Saulīte. Festivāls kļuvis par stabilu tradīciju, gūstot ārvalstu viesu, Latvijas dejotāju, skatītāju un kritiķu augstu novērtējumu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.