Pēc magnēta likumiem. Atbildes par Magnetona lietošanu 0
“Vai drīkst lietot elastīgo Magnetonu, ja ir ielikts sirds stimulators?” Ausma P. Alūksnē
“Vai pietiek ar vienu elastīgo magnētu, vai vajag vairākus, ja ir bojāti skriemeļi visas muguras garumā?” Skaidrīte L. Madonā
“Man iekoda suns, roka apārstēta, bet joprojām ir sapampusi un sāp. Vai arī šajā gadījumā var palīdzēt Magnetons?” Arvīds U. Rīgā
“Vai Magnetonu drīkst lietot, ja ir limfostāze un podagra, kā arī ir bijušas dažādas ginekoloģiskas problēmas? ” Agate Krūmiņa Ķekavas novadā
Rīgas Austrumu Klīniskās universitātes slimnīcas Fizikālās medicīnas un rehabilitācijas klīnikas vadītāja Dzintra Vāvere pacientiem ar kardiostimulatoru magnētus neiesaka lietot kreisās rokas apvidū un šajā pašā krūškurvja pusē. Tomēr vēlama individuāla konsultācija, lai noskaidrotu blakus saslimšanas un izvērtētu arī citas iespējamās ārstēšanas metodes, piemēram, gaismas terapiju.
Ja ir bojāta mugura, pilnīgi pietiek ar vienu magnēta plāksnīti – vispirms to piestiprina uz 30 – 40 minūtēm vienā sāpošā vietā, pēc tam – citā vietā. Dz. Vāvere mierina, ka ārstnieciskā darbība notiek, bet vajadzīga tikai pacietība un laiks. Ja ir vēlme procesu paātrināt, var lietot divas plāksnītes.
Magnēts mazina arī tūsku un sāpes, kā arī sekmē locītavu kustīgumu un mīkstina rētaudus, mazinot rupjo rētaudu daudzumu. Tādēļ šī medicīniskā ierīce ir lietojama arī traumas seku mazināšanai.
Limfostāzes gadījumā Magnetons ir viens no ārstēšanas veidiem, kas uzlabo limfas riti un mazina tūsku. Ja ir laba panesamība, iespējams magnetizēto plāksnīti ik pa stundai pārvietot pa satūkušo roku vai kāju uz citu laukumu. Sāk no padušu vai cirkšņu rajona, lai atbrīvotu limfas ceļus, pēc tam pārvieto zemāk virzienā uz plaukstu vai pēdu.
Podagras gadījumā Magnetons ieteicams, ja ir paasinājums. Tad magnēts uzlabo vielmaiņu un kavē urīnskābes kristālu izgulsnēšanos zemādā un locītavu spraugās.
Ginekoloģiskas problēmas gan vēlams precizēt. Ja ir asiņošana vai tās draudi, Magnetonu nelieto. Ja ir iekaisumi vai sāpes, var izmantot. Ja ir disfunkcijas, tad tomēr jānoskaidro, kādas tieši. Ja diagnoze ir onkoloģiska, kopā ar fizikālās medicīnas ārstu noteikti ir jāizvērtē iespējamie ieguvumi un draudi.