“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas 156
Pavasara sākumā daži analītiķi teica, ka maijā Krievijas Federācijā būs karadarbības pauze. Taču Ukrainas Nacionālās gvardes komandieris Aleksandrs Pivņenko “pārrāva” Krievijas paredzamo pauzi karā ar Ukrainu, jo īpaši ienaidnieka atelpu Donbasā, ko daži analītiķi prognozēja 2024. gada maijā.
Militārs skaidroja, ka Krievijai principā šāda pauze nav vajadzīga, jo tā nejūtot cilvēku trūkumu operatīvajos rajonos. Līdzīga situācija vērojama ar ienaidnieka spēju papildināt ekipējuma rezerves.
“Kāpēc krieviem tas ir vajadzīgs? Viņi klusi pulcē 30 000 cilvēku mēnesī!”
Pivņenko uzskata, ka Ukrainai ir kvantitatīvāk jāiznīcina okupanti. Ja Ukrainas bruņotie spēki spētu ko tādu īstenot sešu mēnešu laikā, zināms rezultāts būtu redzams līdz gada beigām, viņš lēš.
Taču ir arī medaļas otra puse, viņš atzīst izdevumam: Ja dosim Krievijai iespēju divus vai trīs gadus “atpūsties”, savākt vairāk spēku, tā mums atkal uzbruks un turpinās karu ar jaunu sparu. Tāpēc Kijiva neatstās militāro virzienu, pretējā gadījumā Krievija lēnām nokodīs visu Ukrainu, pa diviem-trīs metriem vienlaikus visur, skaidroja Pivņenko.
“Un pēc 20 gadiem viņi mūs pilnībā aprīs,” viņš brīdināja.
Pivņenko uzskata, ka Krievijas problēma nav tās līderis Putins – valsts iedzīvotājiem kopumā var uzspiest jebko. “Viņiem pat nav jautājumu – ukraiņiem, poļiem vai kādam citam. Vienkārši viņi televīzijā vēl nav devuši pavēli, ka kāda cita valsts ir Krievijas Federācijas ienaidnieks,” viņš sacīja.
Zemessardzes komandieris uzskata, ka, ja Krievija nebūtu cīnījusies ar vecām metodēm, “klasiku”, kad tā kā izmanto divus vai trīs virzienus un vienu nosaka kā galveno, tad Ukraina patiešām varētu zaudēt Harkivu. Vienlaikus Harkiva jau ir smags stāsts Ukrainai. Tā tiek pastāvīgi apšaudīta, mēģinot iznīcināt kritisko un civilo infrastruktūru.
Viņš rezumēja, ka Harkivas ieņemšana Krievijai prasīs vairākus gadus, atgādinot, kā ienaidnieks ilgu laiku “pavadīja” kaujās par Bahmutu un Avdijivku, nogalinot tūkstošiem karavīru.
Tajā pašā intervijā Aleksandrs Pivņenko sniedza prognozi par to, ka valstī uzlabosies mobilizācijas process un vairāk ukraiņu izteiks vēlmi brīvprātīgi pievienoties Ukrainas bruņotajiem spēkiem.
Militārists atzīmēja, ka ukraiņi apvienojas, kad ienaidnieks uz viņiem izdara lielāku spiedienu: kad tauta jūt draudu risku, viņi pievienojas. Pivņenko sacīja, ka situācija ar mobilizāciju varētu uzlaboties šovasar.