Paziņoti “Laukiem būt!” 2019. gada uzvarētāji 0
Konkursa “Laukiem būt!” fināls noslēpumainajā Abgunstes muižā aizvadīts, un krituši arī noslēpumainības plīvuri par to, kurš no sešpadsmit šī gada konkursa finālistiem uzvarējis Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) rīkotajā ikgadējā konkursā lauku jauniešiem.
Daudzi tajā bija pirmo reizi un pārsteigti atzina, ka ir apbrīnojams saimnieku – Asnātes un Jāņa Avotnieku – triju gadu laikā šeit paveiktais, iedvesmojošs katrs ēkas stūris un saimnieku uzņēmība, īstenojot daudzos projektus muižas atdzīvināšanai.
Mārtiņš Cimermanis, LLKC valdes priekšsēdētājs: “Abgunstes muiža lieliski sasaucas ar “Laukiem būt!” ideju – apziņu un praktisku rīcību lauku teritoriju attīstībā. Šī gada konkursā visinteresantākais secinājums man bija, ka ne jau nauda, bet atbalsta plecs, iespēja savu ideju izrunāt ar zinošu un ieinteresētu cilvēku ir tas, kas ir patiesi svarīgs šiem jauniešiem. Pat nesaņemot lielo balvu, viņi ir no sirds pateicīgi par iegūtajām zināšanām. Šī vienkāršā pateicība ir kas tāds, ko mūsdienu biznesa pasaulē vairs nenovērtē, bet – kuras dēļ LLKC konsultantu darbs ir neatsverams.”
Trešo vietu ieguva Maija Dauģele ar ieceri Kandavas pusē izveidot valriekstu dārzu, bet diplomu par dalību un 100 eiro naudas balvu – Mairita Ķilda ar ideju par šķirnes trušu audzēšanu Jaunpils novadā.
Kategorijā “Nelauksaimniecība – pakalpojumi” pirmo vietu žūrijas vērtējumā saņēma Māris Skujiņš, kurš Līgatnes novadā piedāvās briežu vērošanas staciju, otro vietu – Juris Zīmelis no Preiļu puses ar auto virsbūves iespiedumu remontu bez krāsošanas, treš vietu – Elīna Zeiliņa no Olaines novada ar radošajām darbnīcām lūpu krāsu izveidē; diplomu un 100 eiro – Kristīne Dunike no Bauskas novada ar SPA procedūru piedāvājumu.
Kategorijā “Nelauksaimniecība – ražošana” par labāko tika atzīta Inga Elksne no Madonas novada ar ideju par pindu un pirtsslotu izgatavošanu. Otro vietu ieņēma Anna Jurgaite no Dobeles novada ar dabīgās kosmētikas “Ezervanna” piedāvājumu.
Kategorijā “Produkcijas pievienotās vērtības radīšana” pirmā vieta par bioloģisko cepumu pusfabrikātu un ogu smēriņa ražošanu tika Leldei Bārai no Jelgavas novada. SIA “Smalkais muslis” no Olaines novada ieņēma otro vietu, bet Jānis Silabriedis no Rēzeknes novada ar gaļas uzkodu ražošanu – trešo vietu.
Diplomu un 100 eiro naudas balvu saņēma arī Evita Šmithena no Talsu novada ar ieceri gatavot pieneņu sakņu un lapu pulveri.
Konkursa uzvarētāji balvā saņem naudu savu ideju īstenošanai:
1. vieta – 2400 eiro;
2. vieta – 1400 eiro;
3. vieta – 1000 eiro;
4. vieta – diploms un 100 eiro.