Kustības “Lielā talka” vadītāja Vita Jaunzeme: “Mana ideja ir, lai cilvēki par atkritumu vākšanu maksātu, nopērkot produktu.”
Kustības “Lielā talka” vadītāja Vita Jaunzeme: “Mana ideja ir, lai cilvēki par atkritumu vākšanu maksātu, nopērkot produktu.”
Foto: Zane Bitere/LETA

Paziņota Lielās talkas diena 3

Lielā talka šogad norisināsies 25. aprīlī, portālu LA.LV informēja sabiedrisko attiecību speciāliste Gita Sauka.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Lielās Talkas vadmotīvs šogad – “Sakop savu sētu, Tava sēta – Latvija”.

Jau otro gadu pēc kārtas līdz ar Lielās talkas kustību notiks arī Ideju talka, kad ikviens ir aicināts nākt klajā ar savām domām, kas ilgtermiņā var nodrošināt Latvijas ilgtspēju, domājot ne tikai par to, kā atkritumus samazināt, bet kā tos neradīt.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Ja pirms aptuveni desmit gadiem lielākoties cīnījāmies ar atkritumu kalniem gandrīz katrā pašvaldībā, tad tagad arvien vairāk pašvaldību kļuvušas teju brīvas no tiem. Tādēļ arvien populārākas kļūst labiekārtošanas talkas, kopīgiem spēkiem sakopjot publiskas vietas.

Mēs negrasāmies pie tā apstāties – būtiski skatīties nākotnē un fokusēties uz kopējo sabiedrības izglītošanu,” pauž Lielās Talkas vadītāja Vita Jaunzeme.

Ņemot vērā pašvaldību aktīvo iesaisti talkā, arī šogad “Lielās talkas” ietvaros turpinās pērn aizsāktā atkritumu šķirošana, kurā talcinieki tiks aicināti atdalīt plastmasu, izmantojot zilas krāsas maisus, bet citiem atkritumiem būs paredzēti balti maisi.

Ar šo gadu Lielā talka uzsāk sadarbību ar biedrību “1836”, akcentējot Latvijas 1836 kilometru garās pierobežas sakopšanu un labiekārtošanu, lai Latvijā veicinātu vides tūrismu.

Projekta “1836” vadītājs Enriko Podnieks stāsta: “Pirms pieciem gadiem tika uzsākts darbs pie projekta “1836” ar mērķi atdzīvināt 1836 km garo Latvijas robežu, izveidojot tūrisma ceļu. Šogad Lielās talkas ietvaros pilnveidosim iesākto ceļu, uzlabojot infrastruktūru, ierokot 100 ceļa stabus apkārt Latvijas robežai.”

Iedzīvotājiem uzņēmumiem, kopienām, skolā un ģimenēm ir iespēja rezervēt savu stabiņu līdz 25. martam mājaslapā – www.1836.lv/celotaja-karte/

11 gadu garumā Lielajā talkā kopumā ir piedalījušies aptuveni 500 000 dalībnieku, latvieši talkojuši arī citās pasaules valstīs. Atkritumu daudzums ir vairāk nekā par pusi samazinājies, salīdzinot ar 2008. gadu.

Lielā talka valsts sociālās aprūpes centra "Rīga" filiālē
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.