Pazīmes, kas liecina par emocionāli veselīgām attiecībām 0
Kas raksturo partneru attieksmi un uzvedību veselīgās attiecībās? Goodmenproject.com piedāvā piecus pieturpunktus, ko ikviens var attiecināt ne tikai uz otru, bet arī uz sevi – lai izvērtētu, vai paši spējam īstenot to, ko sagaidām no partnera. Tos komentē arī psiholoģe Inga Krūmiņa.
1. Klausies vairāk nekā runā!
Mūsdienās cilvēki nereti ir tik ļoti pārņemti ar sevi, ka nemaz nepamana – ikdienas komunikācijā visas sarunas griežas galvenokārt ap viņiem.
Emocionāli nobriedusi personība apzinās, ka uzklausīt otru var būt daudz svarīgāk nekā tikt uzklausītam. Katru dienu pār mums gāžas neiedomājama informācijas gūzma un nomācoši pārbagātīgs sociālo tīklu saturs…
Nevajag novērtēt par zemu partneri, kurš spēj atslēgties no “fona trokšņiem” un pievērst nedalītu uzmanību otram.
2. Atklāti paud savas vēlmes, nevis apvainojies, ja tās netiek uzminētas un piepildītas!
Romantiskās pasakas jauc mūsu prātus jau no bērna kājas, iegalvojot, ka īsta mīlestība rada kaut kādu maģisku garīgo saikni, kura savukārt ļauj instinktīvi “uzminēt” visas partnera vēlmes, sapņus un alkas. Nekā nebija!
Partneriem ir atklāti jāizstāsta savas vēlmes un jāpārrunā iespējas tās realizēt, nevis jāspēlē spēles ar minēšanu un apvainošanos.
3. Runā par savām bailēm un nedrošību, nekauninot un nevainojot sevi vai citus!
Daudzu strīdu pamatā ir apslēptas bailes un šaubas, kas grauj uzticēšanos otram. Atklāt savas bailes otram prasa lielu uzdrīkstēšanos, taču veselīgās attiecībās tai vajadzētu būt vienai no galvenajām prioritātēm.
Atklātība uzlabo savstarpējo komunikāciju, stiprina uzticēšanos un rada lielāku tuvību.
4. Proti izbaudīt arī kopīgu klusēšanu!
Reizēm ciešs, mīļš apskāviens pasaka vairāk nekā simtiem vārdu, un apziņa, ka savā dzīvē dalies ar vēl kādu, sniedz patīkamu mierinājumu. Klusa kopā būšana, kuru var izbaudīt, no otra neko negaidot un neprasot, ir viena no skaistākajām dzīves dāvanām.