Ko saka skolēni? 44

11. klases skolnieces Diāna Baženova un Laura Šņore, kā arī devītklasnieks Eduards Laimiņš atzīst, ka ir gadījies skolā saskarties ar dažādām konfliktsituācijām. Diāna pamanījusi, ka sākumskolā raksturīgi vienam otru apcelt, piemēram, apsaukāt par bomzi vai “pabakstīt”. Savukārt Laura vairāk pamanījusi agresīvus pusaudžus. Abas meitenes spriež, ka problēmas jārisina sarunu ceļā. Ja paši netiek galā, jāprasa palīdzība kādam vecākam skolēnam, pēc tam jau pedagogiem vai vecākiem. Eduards piekrīt, ka vispirms visu vajag izrunāt, taču pieaugušos gan puiši cenšoties neiesaistīt: “Paši visu sarunājam.” Vai tad puikas kādreiz nekaujas? “Es it kā ne,” atbild puisis.

Reklāma
Reklāma
7 lietas, kas notiek ar ķermeni, ja rītu sāc ar kafijas tasi tukšā dūšā
“Izārdīs Latviju pa vīlēm!” Soctīklotāji “izceļ saulītē” vecu premjeres ierakstu soctīklos, kas izsauc viedokļu vētru
TV24
Laiks uzzināt atbildi uz šo visiem interesējošo jautājumu! Cik vidēji pelna “Bolt Food” kurjers? 8
Lasīt citas ziņas

Diāna atzīst, ka ne vienmēr reaģē uz aizskārumu, jo mamma mācījusi, ka gudrākais paklusē. Meitene secinājusi, ka daļa skolēnu citiem dara pāri tāpēc, ka tā cer nokļūt līderos. Laura piebilst: dažkārt skolēni aizmirst, ka viņiem ir arī pienākumi, ne tikai tiesības. Arī tāpēc mēdz rasties konflikti. Agresija rodas arī datorspēļu iespaidā.

Interesanti, ka skolā ieviesta tāda prakse: ja kādam skolēnam ir uzvedības problēmas, ar viņa vecākiem par to runā arī Skolēnu domes pārstāvji.

CITI ŠOBRĪD LASA

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.