Foto – LETA

Pavļuts: Neviena amatpersona nevar norobežoties no morālas līdzatbildības par tāda mēroga nelaimi kā Zolitūdē 0

Neviena amatpersona nevar norobežoties no morālas līdzatbildības par tāda mēroga nelaimi, kas notikusi tās pilnvaru laikā, kā Zolitūdes traģēdija, uzskata bijušais ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Slinks vīrietis ir nopietna problēma ģimenē… 5 slinkākās zodiaka zīmes vīriešu vidū
Krievi nobijušies: izskanējis aicinājums visiem gatavoties pilnīgai mobilizācijai, lai “stātos pretī Rietumiem” 73
Kokteilis
“Viņa lūdza izgriezt tās ainas…” Meliem īsas kājas! Klajā nācis vēl viens Annas Sedokovas rūpīgi glabātais noslēpums
Lasīt citas ziņas

Pavļuts atgādina, ka uzreiz pēc traģēdijas, 2013. gada novembrī, kā galveno politiskās atbildības uzņemšanās formu viņš nosaucis trīs neatliekamas veicamās darbības, kas bija vērstas uz sabiedrisko ēku drošības auditu veikšanu, uzdodot nodrošināt ārkārtas pārbaudes visās sabiedriskajās ēkās, nekavējošu drošības un kvalitātes standartu paaugstināšanu būvniecībā un reālas valsts uzraudzības atjaunošanu pār būvniecības procesu, izveidojot Valsts būvniecības kontroles biroju, kas sāka darbu 2014. gada 1. oktobrī. Pavļuts uzsver, ka šos uzdevumus ir mērķtiecīgi un pēc labākās gribas pildījis līdz savu pilnvaru beigām 2014. gada 23. janvārī.

“Attiecībā uz morālo atbildību – neviena amatpersona nevar norobežoties no morālas līdzatbildības par šāda mēroga nelaimi, kas notikusi tās pilnvaru laikā, lai arī “Maxima” lielveikala ēka tika uzbūvēta pirms mana pilnvaru laika un tika nodota ekspluatācijā dažas dienas pēc manis apstiprināšanas ekonomikas ministra amatā,” norāda Pavļuts.

CITI ŠOBRĪD LASA

Bijušais ministrs uzsver, ka no pirmajām dienām amatā būvniecības regulējuma uzlabošana un jaunā Būvniecības likuma pieņemšana bija starp viņa politiskajām prioritātēm. Pavļuts atgādina, ka viņa darbības laikā izdevās panākt to, ka jauno Būvniecības likumu, kura izstrāde dažādu lobiju nesaskaņu ietekmē bija ilgusi jau daudzus gadus un tas gulēja Saeimas Tautsaimniecības komisijas plauktā bez būtiskas virzības, Saeima pieņēma 2013. gada vasarā un tam bija jāstājas spēkā 2014. gada sākumā, jau pēc Zolitūdes traģēdijas.

“Tomēr es nebeidzu sev uzdot jautājumu, vai būtu varējis ekonomikas ministra amatā darīt ko tādu, kas būtu palīdzējis novērst nelaimi. Šis jautājums paliks ar mani līdz mūža galam,” piebilst Pavļuts.

Jau vēstīts, ka parlamentārās izmeklēšanas komisija 27. oktobrī apstiprināja galaziņojumu, minot tajā arī politiski un morāli atbildīgās personas.

Kā politiski un morāli atbildīgas personas galaziņojumā minētas: toreizējais Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V), bijušie ekonomikas ministri Artis Kampars (V) un Daniels Pavļuts, bijušie Ekonomikas ministrijas valsts sekretāri Anrijs Matīss (V) un Juris Pūce (LA), Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S) un Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

Zolitūdes traģēdija notika 2013. gada 21. novembrī, kad, iebrūkot lielveikala “Maxima” jumtam, gāja bojā 54 cilvēki. Tā ir lielākā traģēdija Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.