Foto – LETA

Pavļuts: Lielāks uzsvars jāliek uz UIN atvieglojumiem 0

Finanšu ministrijai ir jāstrādā pie jaunās Nodokļu politikas stratēģijas, kurā daudz lielāks uzsvars jāliek uz uzņēmuma ienākumu nodokļa (UIN) atvieglojumiem uzņēmumiem, kuri veic ilgtermiņa investīcijas, izstrādā jaunus produktus un pakalpojumus, kā arī īsteno pētniecības un inovāciju projektus, uzskata ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

Reklāma
Reklāma
Iespēja sākt jaunu dzīvi: 7 valstis, kuras maksā milzu naudu, lai tikai kāds pārceltos dzīvot uz tām. Starp tām Itālija, Spānija…
“Es negribu būt tas, kurš ar savu klātbūtni iedrošina sitējus!” Aidis Tomsons par atvadīšanos no saviem 20 000 lasītāju 2
Mājas
Kam patiesībā paredzēti veļas mašīnas atvilktnes 3 nodalījumi, zina vien retais
Lasīt citas ziņas

Ministrs arī uzskata, ka jāturpina diskusija un jāizvērtē iespējas no nākamā gada paaugstināt neapliekamo minimumu un atvieglojumus par apgādājamajiem, lai mazinātu nevienlīdzību un nabadzības riskus sabiedrībā.

Kā biznesa portālu “Nozare.lv” informēja Ekonomikas ministrijā (EM), Latvijas nodokļu politikai turpmākajos gados jāsekmē ekonomikas ilgtspējīga izaugsme, veicinot eksportējošo nozaru attīstību un ceļot produktivitāti. Līdz šim Latvijas konkurētspējas uzlabošanos lielā mērā noteica darbaspēka izmaksu samazināšana, bet turpmāk izšķiroša loma būs mūsu spējai palielināt produktivitāti un ieviest inovācijas jeb vērtību radīšanu ar zināšanu palīdzību.

CITI ŠOBRĪD LASA

EM nodokļu politikas jomā ir izvirzījusi vairākas prioritātes, piemēram, no 2014.gada pārveidot UIN stimulu pētniecības un attīstības veicināšanai. EM izstrādā priekšlikumu, kas ļautu uzņēmumiem pētniecības un attīstības izmaksas norakstīt trīskāršā apmērā tajā gadā, kad tās ir radušās. Ieviešot minēto UIN stimulu, pieaugtu gan privātā sektora finansējums pētniecībai un attīstībai, gan arī ārvalstu investīcijas pētniecībā un zināšanu ietilpīgajās rūpniecības nozarēs.

Lai veicinātu investīcijas ražošanas attīstībā, EM uzskata, ka arī pēc 2014.gada būtu jāsaglabā UIN atvieglojumi jaunām ražošanas tehnoloģiskajām iekārtām, piemērojot pamatlīdzekļu iegādes vērtībai koeficientu 1,5. Ministrija arī iesaka noteikt UIN atlaidi par lielu investīciju projektu ietvaros veiktajiem sākotnējiem ilgtermiņa ieguldījumiem, pārskatot nosacījumus.

EM iesaka darbaspēka nodokļu sloga (Iedzīvotāju ienākuma nodokļa) samazināšanu, kas Latvijai nodrošinātu ne tikai darbaspēka izmaksu ziņā līdzvērtīgus apstākļus ar Lietuvu un Igauniju, bet arī tiktu samazināti nabadzības un strukturālā bezdarba riski, kā arī ēnu ekonomika un motivācija izvairīties no nodokļu nomaksas. Pirmie soļi darbaspēka nodokļu sloga samazināšanai jau ir veikti – 2013.gada 1.janvārī stājās spēkā grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”, kas paredz pakāpeniski, līdz 2015.gada 31.decembrim, samazināt iedzīvotāju ienākuma nodokļa pamatlikmi no 25% līdz 20%. Atbilstoši minētajiem grozījumiem iedzīvotāju ienākuma nodokļa likme 2013.gadā ir 24%, 2014.gadā būs 22%, bet sākot ar 2015.gadu – 20%.

Ministrija arī iesaka izstrādāt tālāk neapliekamā minimuma un atvieglojuma par apgādībā esošu personu paaugstināšanas modeli, samazinot nevienlīdzības un nabadzības riskus. Tāpat jāsaglabā mikrouzņēmumu nodokļa likmes pašreizējā apmērā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.