Pavļuts: Koalīcijas partneru domstarpības jāizdiskutē sadarbības sanāksmē 0
Koalīcijas partneru domstarpības ir jāizdiskutē valdību veidojošo partiju sadarbības sanāksmē Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) vadībā, aģentūrai LETA pauda “Attīstībai/Par!” (AP) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Daniels Pavļuts.
Vaicāts par AP nostāju attiecībā uz tieslietu ministra Jāņa Bordāna (JKP) aicinājumu Kariņam no amata atbrīvot ekonomikas ministru Ralfu Nemiro (KPV LV), Pavļuts norādīja, ka politiskais spēks nav lēmis par šādu jautājumu. Šāds jautājums “kā minimums” jāizdiskutē koalīcijā Kariņa vadībā, piebilda politiķis.
Deputāts norādīja, ka domstarpības koalīcijas darbā ir neizbēgamas un pretrunīgi vērtējamas situācijas un rīcība ir jāizdiskutē un jārisina. “Koalīcija ir pārvarējusi daudzus sarežģījumus un spēj vienoties par kopīgiem lēmumiem un rīcību,” pauž Pavļuts.
Kā labo piemēru politiķis minēja koalīcijas un arī opozīcijas deputātu šodien atbalstītos grozījumus Ģenerālprokurora ievēlēšanas kārtībā, paredzot Tieslietu padomes rīkotu atklātu konkursu, par ko bija panākta koalīcijas vienošanās.
Kā ziņots, Bordāns, vērtējot Nemiro lēmumu no amata atbrīvot Ekonomikas ministrijas valsts sekretāru Edgaru Eglīti, aicina Kariņu prasīt ministra demisiju.
Iepriekš vēstīts, ka Nemiro trešdien no amata atstādināja Eglīti, taču Eglītis šo atstādināšanu saistīja ar savu nevēlēšanos AS “Latvenergo” padomē iecelt ministra padomnieku Pāvelu Rebenoku, tāpēc viņš pēc Nemiro lēmuma iesniedzis atlūgumu. Bordāna preses sekretāra Andra Vitenburga izplatītajā paziņojumā norādīts, ka, strādājot vienā valdībā, Bordāns nevar piekrist un piesegt šādu neētisku un prettiesisku rīcību.
Jau ziņots, ka Nemiro uz disciplinārlietas pārbaudes laiku par iespējamiem pārkāpumiem obligātā iepirkuma komponentes (OIK) uzraudzībā no amata atstādinājis Eglīti.
Pēc Nemiro teiktā aģentūrai LETA, lēmumu par Eglīša atstādināšanu pieņēmis trešdien, balstoties uz viņa partijas biedres Ievas Krapānes (KPV LV) vadītās Saeimas OIK parlamentārās izmeklēšanas komisijas vēstuli, kurā norādīts uz iespējamiem Eglīša pārkāpumiem OIK staciju uzraudzīšanā. Nemiro piebilda, ka viņš arī vērsies prokuratūrā ar lūgumu izvērtēt, vai Eglīša nepietiekamas OIK uzraudzīšanas rezultātā valstij nav nodarīts kaitējums.