Pāvests Francisks
Pāvests Francisks
Foto, Scanpix/Tiziana FABI / AFP)

Pāvests Francisks diskusijā par gejiem esot izmantojis aizskarošu lamuvārdu – bīskapi apmulsumā 0

Pāvests Francisks sarunā ar bīskapiem par homoseksuālu vīriešu uzņemšanu semināros, iespējams, izmantojis aizskarošu lamuvārdu, ziņo vairāki Itālijas laikraksti. Tiek apgalvots, ka 87 gadus vecais pāvests izteica šādu piezīmi pagājušajā nedēļā slēgtās tikšanās laikā ar bīskapiem Romā, kur viņi, kā ziņots, apsprieda, vai geji būtu jāuzņem katoļu semināros, kur tiek apmācīti priesteri.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Četri dzērieni, kas izraisa insulīna rezistenci un svara pieaugumu. Ar ko tos aizvietot?
Kokteilis
Kāds vīrietis vajadzīgs katrā zodiaka zīmē dzimušai sievietei 8
Veselam
Slaida auguma noslēpums! 25 pārtikas produkti ar augstu olbaltumvielu un zemu tauku saturu 8
Lasīt citas ziņas

Diskusijas laikā pāvests atkārtoja savus iebildumus pret geju uzņemšanu, sakot, ka, lai gan ir svarīgi apskaut visus Dieva bērnus, iespējams, ka gejs var riskēt dzīvot dubultu dzīvi. Pēc tam, kā tiek apgalvots, viņš piebilda, ka dažos semināros jau bija pārāk daudz “frociaggine” (vulgāras itāļu vārds), kas maigi tiek tulkots kā “stulbums”.

Par šo pirmo reizi ziņoja politisko tenku vietne Dagospia, bet pēc tam to publicēja Itālijas dienas laikraksti La Repubblica un Corriere della Sera, kā arī ziņu aģentūra Adnkronos.

CITI ŠOBRĪD LASA

La Repubblica, Corriere un Adnkronos citēja vārdā nenosauktus bīskapus, kuri teica, ka pāvests nievājošo terminu domājis it kā kā “joku”, bet apkārtējie bija pārsteigti un apmulsuši par iespējamo neslavas celšanu. Kāds bīskaps Corriere della Sera sacīja, ka pāvests, iespējams, nezināja, ka šis termins ir aizskarošs.

La Repubblica un Corriere ziņoja, ka novembrī notika bīskapu tikšanās, kuras laikā tika nolemts, ka homoseksuālus vīriešus var uzņemt semināros, ja vien viņi nepraktizē savu seksualitāti, bet pāvests šo soli galu galā apturēja.

Kopš 2013. gada, kad viņš tika ievēlēts par pāvestu, Francisks savos publiskajos paziņojumos ir centies pieņemt iekļaujošāku nostāju LGBTQ+ kopienas virzienā, nicinot konservatīvos kardinālus. Drīz pēc kļūšanas par pāvestu, atbildot uz jautājumu par geju priesteriem, viņš teica: “Kas es esmu, lai tiesātu?”

Viņš decembrī apstiprināja spriedumu, kas ļāva priesteriem svētīt neprecētus un viendzimuma pārus, kas bija būtiskas izmaiņas katoļu baznīcas nostādnēs.

Tomēr viņš ir bijis noteikts tādā ziņā, ka neļaus gejiem pievienoties garīdzniecībai. Kādā intervijā 2018. gadā viņš teica, ka ir “noraizējies” par to, ko viņš raksturo kā “nopietnu homoseksualitātes problēmu”, un ka būt gejam ir “mode”, pret kuru garīdznieki ir uzņēmīgi. “Mūsu sabiedrībā pat šķiet, ka homoseksualitāte ir modē, un šī mentalitāte kaut kādā veidā ietekmē arī baznīcas dzīvi,” viņš toreiz teica.

Romas katoļu baznīcas nostāja ir tāda, ka homoseksuālas darbības ir grēcīgas. 2016. gadā pieņemtajā dekrētā par priesteru apmācību tika uzsvērts seksuālās atturības pienākums, kā arī gejiem un tiem, kas atbalsta “geju kultūru”, aizliegts saņemt svētos rīkojumus.

Reklāma
Reklāma

Vatikāna pārstāvis uz komentāru pieprasījumu nav atbildējis.

SAISTĪTIE RAKSTI