Pavasara skaistuma kūre atbilstīgi gadiem 0
Pavasarī āda jāattīra no šlakvielām, vajadzīgi krēmi ar atstarojošiem pigmentiem
Krunciņas, melni punktiņi uz deguna un citi trūkumi, ko, uzspīdot saulītei, ieraugām savā spoguļattēlā, rosina sasparoties un steidzami parūpēties par savu izskatu. Kā to darīt katrā vecuma posmā un it īpaši tagad, gatavojoties vasarai?
Ziemā āda kļuvusi trauslāka, blāvāka, nereti sausāka un kairināta. To nepieciešams mitrināt, mīkstināt, attīrīt no uzkrātajiem toksīniem, atsvaidzināt un tonizēt.
Organismā garās ziemas laikā sarukuši vitamīnu krājumi. Tas atspoguļojas arī ādas izskatā. Svaigie dārzeņi pagrabā beigušies, iespējams, saglabājušies vien skābēti kāposti, un saldētavā aizķērušās upenes, kas bagātīgi satur C vitamīnu. Otrs ādai ļoti būtiskais E vitamīns meklējams graudaugu produktos, taču to pietiekamā daudzumā ar uzturu pagrūti uzņemt. Trešais svarīgākais ir burkānos sastopamais A vitamīns jeb retinols, kam ir liela loma šūnu atjaunošanās procesā un kolagēna sintēzes regulēšanā ādā.
Sākoties saulainajai sezonai, āda jāpacienā ar antioksidantiem (C, E vitamīnu, bēta karotīnu un citiem), lai to sagatavotu vienmērīgam iedegumam. Vitamīnus var uzņemt gan iekšķīgi, gan ārīgi, bet nevajag pārcensties, lai nenotiktu tāpat, kā pārēdoties mandarīnus Ziemassvētkos.
Lai attīrītu organismu un ādu no šlakvielām, ieteicamas limfodrenāžas un dažādas SPA procedūras, kas palīdz izvadīt lieko šķidrumu. Papildus jādzer ūdens, bērzu sulas un tējas, lai notiktu apmaiņas process.
Kaut gan daudziem dienas krēmiem ir pievienots saules aizsargfaktors (SPF), saulainās dienās jau kopš marta beigām, uzturoties laukā stundu vai ilgāk, jālieto ādas solārajam tipam atbilstīgs aizsargkrēms, jo visaugstākā saules aktivitāte ir pavasarī un vasaras sākumā. Dāmām, kurām ir tendence uz vasarraibumiem un pigmenta plankumiem, šajā periodā jāizmanto līdzeklis ar maksimālu aizsargfiltru (SPF 50+).
Nevajadzētu aizrauties ar iedeguma iegūšanu, jo tas ar laiku paātrina ādas novecošanu un var veicināt ļaundabīgu veidojumu attīstību. Alternatīva ir paštonējošie līdzekļi, taču arī tie jālieto tikai noteiktu periodu vai pirms kāda pasākuma, nevis pastāvīgi, jo pagaidām nav pilnībā izpētīta to ietekme uz veselību.