Rīgas 6. vidusskolas orķestris defilē mēģinājumā, gatavojoties svētkiem.
Rīgas 6. vidusskolas orķestris defilē mēģinājumā, gatavojoties svētkiem.
Foto – Karīna Miezāja

Valsts piešķirtais finansējums 0


4,2 miljoni eiro, no tiem:

680 000 eiro – dalībnieku izmitināšana Rīgā,

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
Lasīt citas ziņas

1 350 000 eiro – dalībnieku ēdināšana svētku laikā,

145 000 eiro – dalībnieku un norišu vietu drošības un kārtības nodrošināšana, satiksmes plūsmas regulēšana, pārvietojamo sanitāro mezglu īre, teritoriju uzkopšana,

CITI ŠOBRĪD LASA

40 000 eiro – atribūtika svētku dalībniekiem,

no 25 000 līdz 45 000 eiro – plānotās izmaksas, ko saskaņā ar likumu saņem Autortiesību aģentūra un Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība.

Vidējais honorārs:

virsdiriģentiem par dziesmu – 200 eiro,

tautas deju lielkoncerta virsvadītājam atkarībā no dejotāju vecuma grupas plānots 120 – 220 eiro par deju.

Biļešu cenas:

Vairākums pasākumu ir bez maksas. Biļešu provizoriskās cenas – 4 līdz 20 eiro. Sāks tirgot maija beigās. Priecē, ka biļetes tiks izplatītas arī kolektīviem, lai koncertus varētu noskatīties tēti un mammas. (Uz ģenerālmēģinājumu Mežaparkā – biļetes cena 2 eiro, uz tautas deju lielkoncerta ģenerālmēģinājumu Daugavas stadionā – 2 līdz 4 eiro.)

Avots: Valsts izglītības satura centrs

Uzziņa

Svētku būtiskākās norises

Garīgās mūzikas koncerts (5. jūlijs, Sv. Pētera baznīca)

Simfonisko orķestru koncerts (6. jūlijs, Lielā ģilde)

Mūsdienu deju lielkoncerts (7. jūlijs, Ķīpsala)

“Burtiski burvīgs burziņš Vērmanes dārzā” (7. – 12. jūlijs)

Tautas mūzikas koncerts (8. jūlijs, koncertzāle “Rīga”)

Atklāšanas pasākums (8. jūlijs, 11. novembra krastmala)

Pūtēju orķestru koncerts (9. jūlijs, Ķīpsala)

Folkloras kopu koncerti – rotaļu programma (10. jūlijs, laukums pie Brīvības pieminekļa)

Tautas deju lielkoncerts (10. – 11. jūlijs, Daugavas stadions)

Kokļu mūzikas koncerts (10. jūlijs, Lielā ģilde)

Noslēguma koncerts (12. jūlijs, Mežaparka Lielā estrāde).

Reklāma
Reklāma

Viedoklis

Izglītības un zinātnes ministre MĀRĪTE SEILE: “Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir kā pamats tradīciju turpinājumam jau Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos. Tieši šajos svētkos bērni aizraujošā praksē iepazīst latviskās vērtības, izbauda kopā būšanas prieku, apgūst jaunas iemaņas un sadarbībā iepazīst mūsu spilgtākās kultūras dzīves personības. Svētkus lieliski raksturo vārds “ļaudis”, kas seno latviešu izpratnē ir cienījamāko, drosmīgāko kārta. Esam izveidojuši asprātīgu karjeras testu, kuru izpildot jebkurš var noskaidrot savu iespējamo lomu svētku procesā. Aicinu visus ļauties šī testa azartam!”

Aptauja

Ko sagaidāt no šīs vasaras Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem?

Alise Anspaka, dzied Nīcas vidusskolas 5. – 11. klašu korī: “Gaidu lielu karstumu, negulētas naktis un daudz mēģinājumu, jo tieši tas šos svētkus padara īstus un neaizmirstamus! Esmu sajūsmā, ka tikām uz Dziesmu un deju svētkiem! Nu būs piepildīta viena no manām kvēlākajām vēlmēm! Mūsu kolektīvam skatēs veicās ļoti labi, jo ieguvām 1. pakāpi!”

Signija Štrāla, dzied Brocēnu kultūras un izglītības centra jauktajā jauniešu korī “Sonate”: “Šie būs mani pirmie Dziesmu un deju svētki, tāpēc gribu piedzīvot visu – agri celties, braukt uz mēģinājumiem, doties gājienā, dzīvot skolā. Noskaņojums, no vienas puses, ir cerīgs, bet, no otras puses – arī atvieglojums, jo skates beigušās un varam pievērsties citu dziesmu apguvei, kas arī nepieciešamas svētkos. Gaidām 20. maiju, kad uzzināsim sarakstu ar koriem, kuri dosies uz svētkiem. Manuprāt, skatēs mums veicās pat ļoti labi.”

Elizabete Jonikāne, dejo bērnu un jauniešu deju kolektīvā “Pūpolītis” Lielvārdē: “Deju svētkos šogad piedalīšos jau otro reizi, pirmā reize bija 2010. gadā. Mūsu kolektīvs cītīgi gatavojas, lai skatē veiktos ļoti labi, un tas attaisnojas ar iegūto laureāta pakāpi.”

Anita Jaunsubrēna, deju skolotāja Jelgavas novadā: “Priecājos par šā gada Dziesmu un deju svētku repertuāru, jo to bija viegli apgūt. Vēl vairāk priecātos, ja būtu pārliecināta, ka uz svētkiem varētu tikt, bet, zinot konkurenci, domājam, ka netiksim, jo pietrūka viens punkts līdz pirmajai pakāpei. Cik labi būtu, ja būtu iespēja kaut vienu koncertu nodejot kaut vai kādā parkā, bet tāda piedāvājuma nav. Labi, ka būs iespēja ieguldīto darbiņu parādīt 31. maijā Jelgavā ZOC stadionā skolu jaunatnes deju koncertā “Jelgaviņai azotē”.”

Baiba Urka, Baldones mūzikas pamatskolas 5.–9. klašu kora diriģente: “Gatavošanās notiek ar milzu entuziasmu un kā skolēniem, tā arī man kā diriģentei ir ļoti interesanti, kāds būs gala rezultāts. Piedāvātais repertuārs ir ārkārtīgi interesants un daudzveidīgs, arī – diezgan sarežģīts. Viena no problēmām ir tā, ka galīgā koncertprogramma tika sastādīta tikai šogad, pievienojot jaunas un tehniski sarežģītas dziesmas, kas jāapgūst dažu mēnešu laikā.”

Sagatavojusi VITA DAUKSTE

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.