Datorus un telefonus piedāvā aizsargāt ar tautiskiem rakstiem 3
Šajā nedēļā katram otrajam garāmgājējam uz ielas pie krūtīm ir piesprausta sarkanbaltsarkanā lentīte. Nedēļas nogalē karogu un karoglenšu tirgotājs “Latvijas tekstils” bija pārdevis kādus 50 tūkstošus metru lentīšu, kas ir vairāk nekā pērn kopumā.
Pēdējā laikā vietējie mākslinieki, dizaineri un ražotāji cenšas savus produktus tautiskot, lai atsauktos kopējam noskaņojumam un palīdzētu izcelt mūsu tautas vērtības gan pašu, gan ārzemnieku acīs. Arī dekoratīvo aizsargplēvīšu ražotāji “Kin Leaves” ir parūpējušies, lai šogad mēs varētu ietērpt savu mobilo telefonu karoga krāsās, Lielvārdes jostas rakstos vai aizsargāt to ar Latvju zīmēm.
Ideja par dekoratīvo aizsargplēvju jeb skinu ražošanu ir aizgūta no Amerikas, jo, kā izrādās, mūsu okeāna pusē nekas tāds netiek darīts. Bija nepieciešama tikai apņēmība, krietna deva pacietības un gribasspēka, lai piemeklētu kvalitatīvākos materiālus un mūsdienīgākos risinājumus, kas šo produktu padarītu ne tikai vizuāli baudāmu, bet arī ērti lietojamu.
Kas tad īsti ir skini? Skins ir dekoratīvā aizsargplēvīte galvenokārt mobilajiem telefoniem un klēpjdatoriem, taču to izmantojums ir ļoti plašs – sākot ar dažādām planšetēm, televizoru pultīm un citām elektroniskajām iekārtām. Nereti cilvēki skinus jauc ar hard-case, kas ir plastmasas vai cita materiāla ietvars mobilajiem telefoniem. “Pie mums tas vēl nav iegājies, tāpēc ir svarīgi, lai cilvēki vispār izprastu, ko tas dod,” stāsta viens no “Kin Leaves” vadītājiem Gints Lazdiņš.
400 dizaini 200 modeļiem
Ar ko mēs atšķiramies? Amerika pamatā aizsargplēves piedāvā IPhone un dažiem Samsung Galaxy telefoniem, tāpēc mēs esam celmlauži šajā lauciņā, jo ir samērā grūti piemērot izmērus katram unikālajam telefona modelim.” Pašreiz “Kin Leaves” piedāvā 400 dažādus aizsargplēvīšu dizainus aptuveni 200 telefonu modeļiem, kā arī katru nedēļu viņi cenšas šo sarakstu papildināt par vismaz pieciem modeļiem.
Skinus ražo uz vietas Rīgā, līdz ar to “Kin Leaves” paši atbild par kvalitāti, kas viņiem ir ļoti būtisks aspekts. Līdz šim lielākā daļa līdzekļu ir ieguldīti, lai atrastu labākos tehnoloģiskos risinājumus – plānākas plēvītes, kas savukārt nozīmē, ka skins būs grūtāk uzlīmējams, tāpēc ir jāmeklē arī piemērotākā līme. “Šī jau bija cīņa par mikroniem,” smejas Gints, taču tagad viņš ar lepnumu var teikt, ka produkts ir augstas kvalitātes un klienti ir apmierināti.
Viens skins ar visu piegādi maksā tikai Ls 4,99, tāpēc Gints savu produktu sauc par spontāno pirkumu. Tādēļ tam ir jāpiesaista uzmanība ne tikai ar funkcionalitāti, bet arī ar dizainu. “Kin Leaves”, tuvojoties valsts svētkiem, ir radījis īpašu skinu dizainu ar latviešu nacionālajiem ornamentiem. Katru gadu tiek veidotas jaunas dekoratīvās aizsarg-plēvītes ar latvisko tēmu, kuras var iegādāties visa gada garumā. Novembrī populārākas ir tieši latviskās ādiņas. Tā ir lieliska iespēja aizsargāt savu ierīci un vēl vairāk sajust svētkus savā ikdienā.
Līdz šim aizsargplēvīšu dizainus galvenokārt radīja viena no “Kin Leaves” dibinātājām dizainere Arta Citko. Tagad piesaistīti Latvijā zināmi un populāri māk- slinieki, kuri rada savu dizainu. Viens no šodienas populārākajiem grafiti māksliniekiem Latvijā, kura zīmējumus varam redzēt daudzviet Rīgas ielās un nu arī uz saviem telefoniem, ir Kiwi. Tāpat uz “Kin Leaves” skiniem nu ir pieejams arī gleznotājas Kristīnes Luīzes Avotiņas domas lidojums.
Pieaugot skinu popularitātei un noietam gan Latvijas, gan pasaules tirgū, “Kin Leaves” būs jāpielāgojas un jāaug, taču Gints tajā nesaskata šķēršļus, jo “katra diena ir pilna ar jauniem izaicinājumiem un galvenais ir strādāt un saskatīt iespējas”. Tā kā šis uzņēmums tika dibināts krīzes laikā, tā īpašnieki zina, ko nozīmē sākt strādāt lēnām un apdomīgi. Viņi pazīst kāpumu un kritumu, kas ir būtiska mācība katram uzņēmējam, lai viņš būtu pilntiesīgs sevi tā dēvēt. “Kin Leaves” jo-projām ir apņēmības pilni sasniegt savu sapni – kādu dienu kļūt par visā pasaulē zināmu un uzticamu skinu ražotāju ar uzrakstu “Ražots Latvijā”.