Pateicoties “TikTok” video, meitenes nejauši atklāj, ka ir dvīnes. Mēģinot noskaidrot, kāpēc tika izšķirtas, atklājas baisi fakti 17
Eimija un Ano ir identiskas dvīnes, taču uzreiz pēc piedzimšanas viņas tika izšķirtas un pārdotas dažādām ģimenēm. Pēc vairākiem gadiem viņas nejauši atklāja viena otru, pateicoties televīzijas talantu šovam un “TikTok” video. Kad viņas iedziļinājās savā pagātnē, viņas saprata, ka ir vienas no tūkstošiem bērnu Gruzijā, kas nozagti slimnīcās un pārdoti. Tagad viņas vēlas saņemt atbildes, vēsta BBC.
Eimija viesojās pie savas krustmātes, kura dzīvoja Melnās jūras piekrastē, un skatījās savu iemīļoto televīzijas raidījumu “Georgia’s Got Talent”. Tajā piedalījās meitene, kas dejoja džaivu un izskatījās ļoti līdzīga viņai. Viņa bija gandrīz Eimijas kopija.
“Visi zvanīja manai mammai un jautātāja, kāpēc jūsu meita deju šovā piedalās ar citu vārdu?” – viņa atcerējās.
Septiņus gadus vēlāk, 2021. gada novembrī, Eimija vietnē “TikTok” publicēja videoklipu, kurā redzama ar ziliem matiem un caururbtu uzaci. Ano, kura dzīvoja Tbilisi, noskatījās video un nodomāja: “Forši, viņa izskatās kā es”.
Meitene mēģināja internetā atrast svešinieci, bet tas viņai neizdevās, tāpēc viņa dalījās ar šo video universitātes “WhatsApp” grupā ar jautājumu, vai kāds nepazīsts šo meiteni.
Kāds, kurš pazina Eimiju, ieraudzīja šo ierakstu un sazinājās ar viņu “Facebook”. Eimija uzreiz saprata, ka Ano ir meitene, kuru viņa pirms vairākiem gadiem bija redzējusi talantu šovā.
Meitenes sāka sarakstīties un drīz vien vienojās tikties. Tas notika pirms diviem gadiem uz Rustaveli tilta Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi.
“Tas bija kā skatīties spogulī: tā pati seja, tā pati balss. Es biju viņa, un viņa bija es,” stāsta Eimija.
Turpinot sazināties, meitenes saprata, ka viņām ir daudz kopīga. Lai gan viņu dokumentos bija dažādi dzimšanas datumi, līdzības bija pārsteidzošas. Un to bija pārāk daudz. Viņām patika viena un tā pati mūzika, abām patika dejot un pat bija vienāda frizūra. Tāpat meitenes atklāja, ka viņām ir viena un tā pati ģenētiskā slimība – kaulu slimība, ko sauc par displāziju.
Drīz vien Eimija un Ano nolēma noskaidrot visu patiesību un aprunājās ar vecākiem. Viņas uzzināja, ka 2002. gadā ar dažu nedēļu intervālu viņas tika uzņemtas dažādās ģimenēs. Kā pastāstīja Eimijas māte, kura nespēj dzemdēt bērnus, kāds draugs viņai pastāstīja, ka vietējā slimnīcā piedzimis nevēlams bērns. Viņai būtu jāmaksā ārstiem, bet viņa varētu viņu paņemt mājās un audzināt kā savu. Ano māte stāstīja to pašu.
Neviena no adoptētāju ģimenēm nezināja, ka meitenes ir dvīnes. Netika nosaukta arī samaksātā summa.
Neraugoties uz oficiālajiem mēģinājumiem izmeklēt notikušo, neviens vēl nav saukts pie atbildības.
BBC publikācijā norādīts, ka dvīnīšu īstā māte 2002. gadā dzemdību laikā nenoskaidrotu komplikāciju dēļ nonāca komā. Tikmēr viņas vīrs nolēma meitenes pārdot.
Meitenes nolēma uzmeklēt savu īsto māti un devās uz Vāciju. Satiekoties ar meitām, sieviete pastāstīja, ka pēc atgūšanās no komas viņai pateikts, ka abas meitenītes ir mirušas.