Savs bizness 10

Līdzīgu iespēju pieļauj arī Strautiņa-Ušakova, kas nav kandidējusi vēlēšanās un nekandidē arī šoreiz. Viņa atzīst, ka vēl nav aizdomājusies par “plānu B” gadījumam, ja pašvaldību vēlēšanās “Saskaņa” tomēr zaudēs vairākumu Rīgas domē un viņai nāksies zaudēt savu amatu. “Pēc izglītības esmu juriste un vienmēr varēšu atsākt advokātes praksi, kas šobrīd ir apturēta,” stāsta Iveta.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
7 brīnumēdieni! Pārtikas produkti, kuru regulāra iekļaušana ēdienkartē kavē ādas novecošanos
Lasīt citas ziņas

Savulaik viņa darbojusies arī kā maksātnespējas administratore, bet attālinājusies no šīs jomas, kas viņai neesot gājusi pie sirds. “Kad strādāju ar ārzemju klientiem, redzēju, ka viņus ļoti uztrauca jautājumi par iespējamo maksātnespējas procesa ierosināšanu, jo tas apkauno uzņēmuma labo vārdu un draud ar klientu zaudēšanu. Latvijā diemžēl bieži vien ir vērojami citi tikumi: SIA “Bērziņš” tiek veikli pārveidots par SIA “Pūpolītis”, un tas nekas, ka uzņēmums daudziem palicis parādā. Sak, piedodiet, tā sanāca.”

Juristes gaitās Strautiņa iepazinās ar tagadējo Nacionālās apvienības politiķi Baibu Broku un kļuva par labām draudzenēm, bet jau pirms iepriekšējām pašvaldību vēlēšanām radās divdomīga situācija, jo Brokas kā Nacionālās apvienības saraksta līderes mērķis bija gāzt Ušakovu no pašvaldības vadītāja troņa. Tā kā Brokai no savas partijas biedriem nācies uzklausīt daudz pārmetumu par draudzību ar Ušakova sievu, Iveta vēsta, ka pēdējā laikā viņas vairs neuztur ciešas attiecības.

CITI ŠOBRĪD LASA
Ušakovam un Brokai ir ienesīgi amati Rīgas brīvostas valdē, kurā darbojas arī ietekmīgais Rīgas vicemērs Andris Ameriks. Viņa sieva Ginta atšķirībā no Ušakova un Lemberga sievām spējusi izvairīties no liekas publicitātes. Gintai Amerikai ir pašai savs bizness; viņa izveidojusi un vada trikotāžas apģērbu ražošanas uzņēmumu “Ameri”. Pēc izglītības Ginta ir ekonomiste, bet adīšana vienmēr bijusi viņas aizraušanās. “Šis bizness ir mans aicinājums. Priecājos, ka varu nodrošināt darbu cilvēkiem; viņi var strādāt un saņemt algu tepat Latvijā, nevis doties peļņā uz ārzemēm,” stāsta Ginta. Vīrs par viņas biznesu neesot pārāk interesējies; pat ne reizes nav viesojies uzņēmuma ražotnē. Viens no SIA “Ameri” darbības veidiem ir skolēnu formas tērpu izgatavošana, bet Ginta noliedz, ka tas varētu radīt interešu konfliktu. “Skolēnu formas tērpu ražošana mums veido ap 20% no kopējā apgrozījuma, un lielākā daļa pasūtītāju ir ārpus Rīgas. Šajā biznesā ir normāla konkurence; mēs nebūt neesam vienīgais formas tērpu ražotājs.”
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.