Foto: Inita Šteinberga

Vai no tādiem tomātiem un paprikas, kas norauti negatavi un ienākušies kastītē istabā, var ņemt sēklas? 1

Inita Šteinberga, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Zinātnieki atklājuši, kas izraisa specifisko, tā dēvēto “vecuma smaku”: 7 ieteikumi, kā no tās atbrīvoties
Eiropa par mata tiesu izvairījusies no liela mēroga katastrofas, ko mēģinājusi izraisīt Krievija. Atklātas notikušā detaļas
Latvijā dzimušās Annas meita šokēja pasauli: viņa bija sešgadīga bārene vai pieaugusi sieviete, kura izlikās par bērnu?
Lasīt citas ziņas

“Tomātu un paprikas šķirnes ārā nepaguva ienākties. Vai no tādiem, kas norauti negatavi un ienākušies kastītē istabā, var ņemt sēklas? Pēdējos esmu pietaupījusi,” – jautā Beate Rīgā.

“Šķirnes turpināšanai labākie ir tomātu augļi no otrā ķekara vai pie auga pilnīgi ienākusies paprika,” skaidro tomātu kolekcionāre Elga Bražūne no dārzniecības “Neslinko”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sēklai vācami arī daļēji ienākušies vai gandrīz gatavi tomātu augļi. Tiem ļauj nogatavoties pilnībā un tad izņem sēklas. Šķirnes turpinātājiem svarīgi, lai būtu atbilstība konkrētajai šķirnei, lai tie būtu veselīgi. Tāpēc tiek rekomendēts izvēlēties augli no otrā ķekara. Taču, kastītē saliktiem, nevar zināt, kurā vietā tas veidojies. Galotnes daļā vēl zaļajiem tomātiem sēklas vispār var nebūt attīstījušās. Tieši tādi varētu būt tie, kas sārtojas pēdējie.

Ja tomēr šķirne ļoti svarīga, sēklas var noņemt un mēģināt sēt. Vienīgi jārēķinās, ka nepilnīgi nobriedušām sēklām var būt slikta dīdzība, augi attīstīsies lēni, un raža izpaliks. Ja pavasarī pamana nīkulības pazīmes (salīdzinot ar citiem augiem), nav vērts vairot šādu nākamo paaudzi. Arī raža nebūs liela.

Ar papriku ir vēl sarežģītāk. Nekas labs neiznāks, pat ja paprika norauta daļēji gatava.

Ēšanai piemērotā kvalitātē nogatavosies gan negatavi norautie tomāti un paprika, taču sēklas labāk ņemt savlaikus vai iegādāties jaunas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.