Pašu ogas pašu dārzā 0

Kad veikalā visu gadu var nopirkt teju visas ogas, var šķist liels izaicinājums stādīt un kopt ogulāju krūmus, sagaidīt ražu, pasargāt to no slimībām un kaitēkļiem, salnām un putniem, lai beidzot baudītu šo pūliņu augļus. Vai tas ir ieguldītā darba vērts, ja ātrāk un varbūt lētāk ir ogot tirgotavās?

Reklāma
Reklāma
Kur mukt? Nosauktas drošākās valstis iespējama Trešā pasaules kara gadījumā
“Viņa nemirst, tāpēc tas būs maksas pakalpojums! 90 eiro…” Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta atbilde šokē sabiedrību 9
TV24
“Kā lai izdzīvo?” pensionāre ar asarām acīs stāsta par ilgo darba stāžu padomju laikā, kas netiek atalgots
Lasīt citas ziņas

Tiem, kuri šādām apcerēm ij negrasās kavēt laiku, jo zina, ka pašaudzētai avenei vai upenei ir īpaša garša, smarža un tai klāt racionāli neuzskaitāma pievienotā vērtība, jaunā tematiskā avīze “Mans ogu dārzs” noderēs par padomdevēju un palīgu dārza izveidē un kopšanā. Avenes – sarkanas, dzeltenas un gluži melnas, tādas, kas ienākas vasarā, un citas, kam ražas laiks atvasarā un rudens pusē. Kazenes, kas dārzos pagaidām tiek audzētas retāk. Sarkanas, baltas un zelta jāņogas, upeņu šķirņu daudzveidīgums katrai gaumei, nepelnīti nenovērtētās ērkšķogas. Un vēl nesen tikai mežā, bet tagad arī pašu stādījumos izaudzējamas krūmmellenes, lielogu dzērvenes un brūklenes.

Izsmeļoša informācija par desmit dažādu ogulāju audzēšanu, 70 labāko šķirņu raksturojums, simti profesionālu, katra dārza saimniekam noderīgu praktisku padomu – tas viss rodams Latvijas Valsts augļkopības institūta pētnieces, bioloģijas doktores Sarmītes Strautiņas sagatavotajā izdevniecības “Lauku Avīze” tematiskajā izdevumā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.