Foto LETA

Latvijā pastiprinājies Ukrainas olu imports; bažas par derīguma termiņiem 0

Kopš pagājušā gada rudens Latvijā pastiprinājies Ukrainas olu imports, kas kropļojot konkurenci vietējā tirgū, turklāt raisa bažas par šīs produkcijas atbilstību Eiropā noteiktajām prasībām, atzina uzņēmuma SIA “Alūksnes putnu ferma” konsultants Aleksejs Sviridenkovs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Pēc viņa teiktā, Ukrainā ražoto olu pašizmaksa ir zemāka un tās maksā lētāk nekā Eiropas Savienībā (ES) realizētās.

“Bažas rada Ukrainas olas, kas ieplūdušas Latvijas tirgū un kuru labturības prasības nav iespējams izkontrolēt. Dažas ukraiņu fermas ir izgājušas kaut kādu sertifikāciju un neviens nepārpauda ne to ievestos apjomus, ne arī labturības prasību izpildi. Nav arī saprotams, vai tās olas tiešām nāk no akreditētām fermām. Tas kropļo konkurenci, jo ES ir ļoti stingras prasības, kuru Ukrainā nav,” sacīja Sviridenkovs. Ukrainas olu ražotājiem neesot jāiegulda papildu investīcijas, piemēram, iekārtu nomaiņā un citos pasākumos, lai ražošana atbilstu ES normatīvajiem aktiem. Līdz ar to šīs valsts olu ražošanas pašizmaksa ir zemāka un tās ir lētākas, kas nereti ir būtisks priekšnoteikums patērētāju acīs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sviridenkovs uzsvēra, ka, ņemot vērā attālumu no Latvijas līdz Ukrainai, esot bažas arī par ievesto olu realizācijas termiņu atbilstību faktiskajam.

“Latvijas ražotāji ir šeit uz vietas, bet Ukraina ir diezgan patālu un visa loģistika, pārkraušana, transportēšana, uzglabāšana prasa zināmu laiku. Tāpēc rodas bažas, ar kādiem derīguma termiņiem Ukrainas olu produkcija tiek ievesta un realizēta,” sacīja uzņēmuma pārstāvis, piebilstot, ka cena cilvēkiem ir svarīgs faktors, un nereti patērētāji ir gatavi pirkt nezināmas izcelsmes produktu ar ļoti īsu realizācijas termiņu tā vietā, lai nopirktu nedaudz dārgāku, bet augstvērtīgāku produkciju.

Iepriekš minētā situācija radusies tādēļ, ka Ukrainas olu ražotāji ir saņēmuši atļauju realizēt produkciju ES, ko labprāt izmanto, jo potenciāli spēj piedāvāt olas lielos apmēros. “Nedaudz esam neizpratnē, ka Eiropas Komisija ar vienu roku palīdz mums attīstīties, dodot iespēju piedalīties investīciju projektos ar ES fondu atbalstu, bet ar otru roku ver vaļā robežu, ļaujot mūsu panākumus anulēt, jo Ukrainas olas rada mums papildu slodzi,” viņš sacīja.

Pēc Sviridenkova teiktā, lai novērstu iepriekš minēto situāciju, Latvijā būtu jāpastiprina pārbaudes un uzskaites mehānismi, lai atļautie olu importa apmēri netiktu pārsniegti. Savukārt vietējie iedzīvotāji aicināti atbalstīt pašmāju produkciju, kas ir kvalitatīva un ir pienesums Latvijas tautsaimniecībai.

Jau ziņots, ka SIA “Alūksnes putnu ferma” (iepriekš “Vistako”) pirmajā finanšu gadā no 2017.gada 1.janvāra līdz 31.augustam strādāja ar 1,435 miljonu eiro apgrozījumu un 122 527 eiro peļņu

Tāpat vēstīts, ka “Alūksnes putnu ferma” pagājušā gada 14.jūnijā atklāja jaunu rūpnīcu, kas izveidē un biznesa attīstībā kopumā investēti vairāk nekā seši miljoni eiro, no kuriem gandrīz 1,7 miljoni eiro ir Attīstības finanšu institūcijas “Altum” piešķirtais finansējums, un 2,3 miljoni eiro ir Lauku atbalsta dienesta piešķirtais finansējums Eiropas Lauksaimniecības Fonda lauku attīstībai (ELFLA) ietvaros.

Reklāma
Reklāma

SIA “Alūksnes putnu ferma” ir reģistrēta 1996.gada 9.augustā, pamatkapitāls ir trīs miljoni eiro. Uzņēmuma 100% kapitāldaļu pieder SIA “APF Holdings”.
Vairāk par uzņēmumu lasiet šeit

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.