Gaisa kvalitāte arvien sliktāka, uz katra stūra spēļu zāles. Un visbeidzot – vai Rīgā būvēs mošeju? Sprindžuks par nekārtībām galvaspilsētā 1
Kā iedzīvoties, sajust Rīgu, ja neesi rīdzinieks? Vai viegli sākt dzīvi Rīgā? Uz šiem jautājumiem iknedēļas diskusijā ‘’Rīga gatava?’’ TV24 studijā centās atbildēt Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs (JV) Olafs Pulks, Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētājs (GKR) Juris Radzevičs, Latvijas Reģionu apvienības valdes loceklis, Saeimas deputāts (AS) Māris Sprindžuks un partijas „Stabilitātei!” Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietniece Svetlana Čulkova. Rīdzinieka – eksperta – lomā iejutās likvidētā laikraksta „Ludzas Zeme” galvenā redaktore Laima Linuža.
Skaties raidījumu jau šovakar TV24 pl 22.00!
“Rīga ir vienīgā Baltijas galvaspilsēta, kur krītas iedzīvotāju skaits. Tallinā, Viļņā tas augot. Tātad, kaut ko Rīga tiešām dara nepareizi. Projektu ir par maz, dzīvokļu ir par maz. Un, ja dzīvokļu ir maz, tad cenas ir augstas,” raidījumā teica Māris Sprindžuks.
Raidījuma eksperte Laima Linuža dzirdējusi, ka rīdzinieki pamet pilsētu izdangāto pagalmu, pārbāzto miskastes konteineru, pa kuriem lodā vārnas un žurkas dēļ. Jautājumā par pagalmiem Olafs Pulks centās viest skaidrību, sakot, ka pašvaldība nemaz nedrīkst remontēt pagalmus, ka zeme pieder mājas iedzīvotājiem. Savs sakāmais šajā ir arī Jurim Radzēvičam.
Proti, viņš uzskata – ja kaut kas no pakalpojumiem nedarbojas, kā vajag, noteikti līgumā ir paredzētas soda sankcijas. Ja neapmierina sētnieks, tas jāmaina. Ja neizved laikā atkritumus, jāsoda. “Ja jūs sakāt, ka vajag atlaist sētnieku, ja viņš nestrādā, es domāju, ka vajag atlaist Rīgas domi, jo tā nestrādā,” tā Svetlana Čulkova.
“Es ļoti mīlu Rīgu, mans tētis šeit ir dzimis, bet es tagad skatos uz Rīgu un man gribas raudāt…” Radzevičs turpina: “No pagājušā gada un arī šogad ietves, kuras ir 1,50 metru platas, tīra pašvaldība. Tā ir novitāte. Savukārt, ja runā par sāli, tad ir deputāti, vides aizstāvji, kuri negrib, lai uz ietvēm ber sāli. Es pats arī pie savas mājas negribu sāli,” tā Radzevičs.
“Pie mūsu klimata apstākļiem mēs nevaram garantēt, ka nebūs slidenu vietu. Ielas tiek kaisītas ar smilšu-sāls maisījumu, kurā sāls ir 20 procenti,” papildina Olafs Pulks.
Pasliktinājusies gaisa kvalitāte, daudzās spēļu zāles… Un visbeidzot – vai Rīgā būvēs mošeju? “Vēlētāji, iedzīvotāji nevis gaida, ka kāda partija atbalstīs vai neatbalstīs mošejas celtniecību…. Ir jābūt plānojumam un saistošajiem noteikumiem, kas nosaka, ko pilsēta gaida. Nevar būt, ka mošeju uzceļ, tad sāksim domāt, ko vajadzēja darīt, lai to mošeju neuzceltu…” nosaka Sprindžuks. “Kurā vietā Rīgā ir ierakstīts: mošejas būvniecība? Nav! Šobrīd šī iespēja ir izslēgta!” paskaidro Radzevičs.