Foto: pexels.com

Pasauli pārsteidz tvitera konts, kas parādās, meklējot vārdu “rasists” 1

Meklējot tviterī pēc vārda “racist” (rasists), kā pirmais tiek parādīts ASV prezidenta Donalda Trampa konts, trešdien ziņoja britu laikraksts “The Independent”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Šis meklēšanas rezultāts, kuru pārbaudīja Francijas ziņu aģentūra “Agence France Presse” (AFP), liecina par dziļām domstarpībām ar ASV prezidentu.

Trampam tviterī ir vairāk nekā 80 miljoni sekotāju, lai gan ir strīdi par to, cik daudzi no tiem ir īsti un aktīvi šī sociālā tīkla lietotāji.
CITI ŠOBRĪD LASA

Analītiķi uzskata, ka šāds meklēšanas rezultāts vedina uzskatīt, ka Trampa pretinieki ir masveidā nodēvējuši viņu par rasistu, lai gan sociālā tīkla uzņēmums “Twitter” to nav apstiprinājis.

Tramps ir izpelnījies kritiku par saviem izteikumiem sakarā ar ASV notiekošajiem protestiem pret policijas brutalitāti, tomēr viņš vienmēr ir noliedzis pieņēmumus, ka viņš būtu rasists.

“Twitter” neizskaidroja meklēšanas rezultātu, bet atzīmēja, ka tikai meklēšanas algoritmi var atspoguļot šajā sociālajā tīklā notiekošo.

Vietnes “Search Engine Land” redaktors Gregs Sterlings sacīja, ka šis rezultāts vedina uzskatīt, ka “tik daudz cilvēku lieto vārdus “rasists” vai “rasisms”, lai atbildētu Trampam vai viņu raksturotu, vai arī ir saskaņoti centieni saistīt Trampa kontu ar šiem terminiem”.

Ir arī iespējams, ka liels skaits Trampa atbalstītāju, aizstāvot viņu pret apsūdzībām rasismā, lieto savās atbildēs vārdu “rasists”.

Sterlings sacīja, ka tvitera algoritms individuālu tvītu novērtēšanā “lieto dažādus signālus, tai skaitā, pirms cik ilga laika tvīts publicēts, tā personalizāciju, lietotāja reakciju uz tvītu, bagātīgu mediju (kā video vai attēlu) klātbūtni, un vairākus citus mainīgus lielumus”.

Analītiķis tomēr atzīmēja, ka 2007.gadā ar saskaņotiem centieniem, kas pazīstami kā “”Google” bombardēšana”, bija iespējams manipulēt ar toreizējā prezidenta Džordža Buša juniora meklēšanas rezultātiem “Google”, lai sasaistītu viņu ar vārdkopu “miserable failure” (nožēlojama neveiksme), līdz šī nepilnība “Google” meklēšanas rīkā tika izlabota.

Mičiganas Štata universitātes politikas un sociālo mediju profesore Kjerstina Torsone sacīja, ka būtu vajadzīga detalizēta analīze, lai izprastu iemeslus Trampa asociēšanai ar rasismu. Viņa gan pieļāva iespēju, ka šis meklēšanas rezultāts varētu precīzi atspoguļot to, ko cilvēki saka tviterī.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.