Pasaules kultūras saplūst Vecrīgā 0
Vakar Rīgas centrā tradicionālajā Pasaules koru olimpiādes parādē piedalījās gandrīz astoņi tūkstoši dziedātāju no visas pasaules.
Rīdziniekiem un pilsētas viesiem vienuviet bija iespēja aplūkot un iepazīt bagātās un atšķirīgās pasaules kultūras, jo dalībnieki no Latvijas un citām pasaules valstīm bija tērpušies savos nacionālajos tērpos. Parāde sākās Doma laukumā un turpinājās pa Vecrīgas ielām līdz pat Brīvības piemineklim, kur koristus sagaidīja un sveica diriģenti, organizatori un goda viesi.
Plašāk pārstāvētā un tērpu ziņā dažādākā bija Ķīnas delegācija, kurā varēja redzēt gan krāšņus dažādu krāsu tērpus, gan spīguļojošus un grabošus kostīmus bērnu korim. Patīkams pārsteigums bija Ungārijas koristi, kuri skaidrā latviešu valodā un ar lielu entuziasmu izpildīja “Rīga dimd”. Tāpat arī citi kori bija sagatavojuši dažādas dejas un dziesmas, lai gājiena laikā vislabāk prezentētu savu valsti un kultūru: kolumbieši kustējās bungu ritmos, vācieši joprojām dzīvoja futbola sajūtās un sauca uzmundrinošus saukļus publikai. Gluži tāpat kā Latvijai, arī daudzām citām valstīm ir senas un izkoptas ne vien kordziedāšanas, bet arī nacionālo tērpu tradīcijas. Kazahstānas dziedātāji ar lepnumu stāstīja par saviem tērpiem, kurus nēsājot visos svarīgos valsts notikumos un starptautiskos pasākumos. Igauņiem, horvātiem un namībiešiem tradicionālie kostīmi dažādos valsts reģionos atšķiras un katrs no tiem ļauj paust piederību savai dzimtajai pusei. Savukārt dažu valstu dziedātāji bija ģērbušies savu kori raksturojošos krekliņos. Dažas valstis gājienā pārstāvēja tikai viens cilvēks, piemēram, Albāniju, Grieķiju un Itāliju, jo to koristi vai nu bija devušies jau prom, vai, gluži pretēji, vēl nebija ieradušies.
Ar dziedātāju gājienu tika atklāta Pasaules koru olimpiādes otrā daļa, kas risināsies līdz pat 19. jūlijam. Tās laikā tiks noskaidroti atlikušie olimpiādes čempioni 15 kategorijās.