Pasaules Dabas Fonds un Huawei Itālija uzsāk projektu ar mērķi aizsargāt bioloģisko daudzveidību Itālijas agroekosistēmās 3
Pasaules Dabas Fonds (WWF) Itālijā, Rainforest Connection un Huawei Itālijā nesen atjaunoja sadarbību saistībā ar Nature Guardian teritoriju saglabāšanas projektiem. Otrā posma mērķis ir izpētīt lauksaimniecības ietekmi uz bioloģisko daudzveidību Itālijā, izmantojot inovatīvas audio novērošanas tehnoloģijas.
Kopā izvietotas divdesmit četras bezsaistes RFCx AudioMoth ierīces, kas ierakstīs dažādu dzīvnieku sugu skaņas 12 mēnešu periodā astoņās agroekosistēmās: Sporedžo ielejā (Valle dello Sporeggio), Vanzago mežā (Bosko di Vanzago), Ghirardi, Ripabianka di Jesi, Calanchi di Atri, Pennes ezera apvidū, Monte Sant’Elia un Preola ezera/Gorghi Tondi apvidū.
Ievāktie dati tiek nosūtīti uz Huawei mākoņdatošanas platformu, kur tos analizē Rainforest Connection Arbimon rīks ar analītikas funkciju, kas apmācīta, lai atpazītu mērķa sugu skaņas. Saņemto datu informāciju, kuru nebūtu iespējams iegūt ar tradicionālām manuālām metodēm, izmantos, lai pētītu bioloģiskās daudzveidības iezīmes un tendences agroekosistēmās, tostarp saistību starp dažādām lauksaimniecības praksēm un dabas saglabāšanu.
„Pateicoties atjaunotajai sadarbībai starp Huawei un Rainforest Connection, mēs veiksim bioakustiskos pētījumus, kas ļaus mums salīdzināt bioloģisko daudzveidību lauksaimniecības apvidos, kurus apstrādā ar bioloģiskām metodēm WWF Oases ietvaros, ar tām blakusesošajām lauksaimniecības platībām, kuras apstrādā ar tradicionālām metodēm,” stāsta Benedeta Flamini (Benedetta Flammini), WWF Italy Mārketinga un komunikācijas direktore.
Intensīvajai rūpnieciskajai lauksaimniecībai ir bijusi graujoša ietekme uz bioloģisko daudzveidību visā pasaulē. 2021. gadā, Apvienoto Nāciju Organizācijas Vides programma (UNEP) ziņoja, ka vispasaules pārtikas sistēma ir galvenais bioloģiskās daudzveidības zuduma veicinātājs, un lauksaimniecība vien ir atbildīga par 86 % izzušanas līmeņa draudu, ar kuriem saskaras 28 000 sugu. Turklāt 80 % pasaules mežu izciršanas, 60 % saldūdens patēriņa, un 23 % siltumnīcefekta gāzu emisiju ir saistītas ar lauksaimniecības ietekmi.
Eiropas Komisija (EK) atzīst, ka lauksaimniecības bioloģiskā daudzveidība ES samazinās, kā rezultātā ir pieņemta kopīga lauksaimniecības politika, lai veicinātu sugu un dzīvotņu dažādību, kā arī ainavas iezīmes, kas raksturīgas ES lauksaimniecībai paredzētām zemes ekosistēmām.
Kopā ar WWF Food4Future, Huawei TECH4ALL programmu un EK politiku, no datiem iegūtā projekta informācija tiks izmantota tam, lai palīdzētu virzīt nākotnes labāko praksi ilgtspējīgai lauksaimniecībai, tostarp līdzsvarotu dabas un cilvēku vajadzības un sekmētu tādas pārtikas apgādes sistēmas izveidi, kas ir noturīga, iekļaujoša, ilgtspējīga un veselīgāka.
„Mēs Huawei uzskatām, ka Eiropas zaļā kursa un stratēģijas „no lauka līdz galdam” mērķi ir ļoti svarīgi,” teica Vilsons Vangs (Wilson Wang), Huawei Italy izpilddirektors. „Izvietojot savas tehnoloģijas šī mērķa nolūkiem, mēs vēlamies sniegt savu pienesumu ilgtspējīgas pārtikas sistēmas izveidošanā, kā arī palīdzēt saglabāt bagātību un daudzveidību, ar ko Itālija var lepoties savvaļas dzīvnieku un dzīvotņu ziņā lauksaimniecības vidē.”
Nature Guardian projekta otrajā posmā izvēlētās vietas no Alpiem līdz Sicīlijai ietver ābeļdārzus, vīna dārzus, olīvu dārzus, citrusaugļu birzis, kviešu laukus un labības un dārzeņu audzēšanai paredzētās zemes platības.
Nature Guardian projekta pirmais posms, kas tika uzsākts 2021. gadā, ietver trīs aizsargātas WWF Oasis platības Itālijā: Burano ezeru, Orbetello lagūnu un Astroni krāteri. Šajās vietās tika izvietotas četrdesmit piecas bezsaistes AudioMoth un 10 tiešsaistes Guardian ierīces, lai izpētītu bioloģisko daudzveidību un konstatētu nelegālas darbības, piemēram, malumedniecību, neatļautus braucamrīkus un izciršanu. Līdz šim brīdim rezultāti ir bijuši pozitīvi. Sistēma ir identificējusi 49 putnu un zīdītāju sugas un raidījusi 2000 reāllaika brīdinājumus par iespējamām nelegālām darbībām. Brīdinājumu rezultātā veiktas 30 apskates uz vietas, no kurām vienā gadījumā, 2021. gada decembrī , Itālijas policija un WWF iznīcināja malumedniecības aprīkojumu.
>Par Huawei TECH4ALL
TECH4ALL ir Huawei ilgtermiņa digitālās iekļaušanas iniciatīva, kuras mērķis ir nevienu neatstāt ārpus digitālās pasaules. Tā ir vērsta uz četriem domēniem: vienlīdzīgas un kvalitatīvas izglītības nodrošināšanu, dabas saglabāšanu ar tehnoloģiju palīdzību, iekļaujošas veselības aprūpes nodrošināšanu, kā arī attīstību.
Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu, apmeklējiet Huawei TECH4ALL tīmekļa vietni: https://www.huawei.com/en/tech4all
Sekojiet mums Twitter platformā: https://twitter.com/HUAWEI_TECH4ALL