Foto no Latvijas Kērlinga asociācijas arhīva

Pasaules akmeņi uz Rīgas ledus 0

“Volvo” sporta centrā Rīgā sestdien sāksies pasaules sieviešu čempionāts kērlingā, un starp 12 komandām būs arī Latvijas piecnieks.

Reklāma
Reklāma
Mājas
Ideālais banānu uzglabāšanas veids – tie nekļūs melni nedēļām ilgi
7 lietas, kas notiek ar ķermeni, ja rītu sāc ar kafijas tasi tukšā dūšā
Kokteilis
FOTO. Alla Pugačova pārvērtusies līdz nepazīšanai
Lasīt citas ziņas

“Esam gandarīti, ka mums izdevās izcīnīt tiesības rīkot šo čempionātu. Tas ir liels gods Latvijai un apliecinājums mūsu kērlinga progresam,” saka Latvijas Kērlinga asociācijas prezidents Jānis Rudzītis. Taisnība, jo kērlings mums ir samērā jauns sporta veids, starptautiskajā federācijā esam tikai 12 gadus, bet čempionāta rīkošanā jau izkonkurējuši vairākas valstis ar ilgāku kērlinga biogrāfiju un sasniegumiem.

Pasaules čempionātā piedalīsies 12 komandas, no 16. līdz 21. martam izspēlējot viena apļa turnīru. Turpmākajās divās dienās būs izslēgšanas spēles, 24. martā – mači par medaļām. “Volvo” sporta centrā komandas cīnīsies arī par tiesībām nākamgad piedalīties olimpiskajās spēlēs Sočos. Tās iegūs komandas, kas olimpiskajā rangā ieņems pirmās septiņas vietas, vērtējot panākumus gan pērnajā, gan šajā pasaules čempionātā. Sočos līdzdalība jau garantēta spēļu saimniecēm krievietēm, bet vēl divas komandas olimpiskās ceļazīmes iegūs pēc kvalifikācijas turnīra decembrī.

CITI ŠOBRĪD LASA

Latvietēm acīmredzot nāksies cīnīties kvalifikācijā, jo pērn viņas pasaules čempionātā nepiedalījās, tādēļ olimpiskajā rangā pagaidām ir ar nulli. Tomēr tas nemazina interesi par mājinieču spēli Rīgā. Komandā ir Iveta Staša-Šaršūne, Dace Munča, Ieva Krusta, Zanda Bikše un Una Ģērmane, kura startēs rezerves spēlētājas statusā ar gatavību jebkurā brīdī nomainīt kādu no komandas biedrenēm, lai pēc tam paliktu laukumā līdz spēles beigām. Visas piecas ir no Jelgavas kērlinga kluba.

 

Kērlings. FAKTI

* Kērlinga pirmsākumi atrodami XVII gadsimta sākumā Skotijā, bet olimpisko spēļu programmā to iekļāva tikai 1998. gadā Nagano. Starptautiskā kērlinga federācija (WCF) patlaban apvieno 50 valstis, ieskaitot Latviju kopš 2001. gada.

* Kērlingu spēlē ledus arēnā iezīmētos garenos laukumos komandu pāru cīņām. Katra komanda cīnās četratā ar vienu rezerves spēlētāju, tās galvenais inventārs ir astoņi īpaši apstrādāti 19,96 kg smagi akmeņi un pa birstei katram dalībniekam vai dalībniecei. Akmeņu augšpusē piestiprināti diski ar rokturiem, kuru krāsa atšķir komandas. Kērlinga terminoloģijā komandas kapteinis ir skips, spēles periods – ends. Katrā mačā izspēlē astoņus līdz desmit endus.

* Katrā endā visas komandas dalībnieces pēc kārtas savus astoņus akmeņus novieto starta pozīcijā uz ledus un ieslidina tā, lai vaļā palaistais akmens sasniegtu tā saucamo māju – laukuma pretējā galā iezīmētu apli ar baltu centru, ko ietver trīs dažādas krāsas joslas, kā arī izsistu no mājas tajā nonākušos sāncenšu komandas akmeņus. Pārējās komandas dalībnieces tikmēr ar birstēm cenšas uzsildīt ledu akmens ceļā, lai tas aizslīdētu nepieciešamajā tālumā un vajadzības gadījumā mainītu virzienu. Komandu divcīņas iznākumu noteic, saskaitot akmeņus, kas mājas centram nonākuši tuvāk nekā pretinieču komandai.

Reklāma
Reklāma

* Latvijas komandas sāncenses: 16. martā Zviedrijas (19.00), 17. martā Kanādas (14.00) un Japānas (19.00), 18. martā Itālijas (8.30) un Vācijas (18.30), 19. martā Krievijas (13.30) un Skotijas (18.30), 20. martā ASV (8.30) un Ķīnas (18.30), 21. martā Šveices (8.30) un Dānijas izlase (13.30).

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.