Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto. pexels.com/ Ali Drabo

Pasakas par “Āfrikas prinčiem” vairs nedarbojas. Kādas mūsdienās ir naudas izkrāpēju viltības? 0

Pēc vēstules saņemšanas no it kā Āfrikas prinča, kurš piedāvā ieguldīt zelta raktuvēs, vairums cilvēku saprot, ka tā ir krāpniecība. Taču katru dienu visā pasaulē e‑pasta pastkastītēs ienāk 3,4 miljardi krāpniecisku vēstuļu. Kādas taktikas un stāstus izmanto investīciju krāpnieki tagad, kad pasakas par prinčiem vairs nedarbojas?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Veselam
tad ir pareizi ēst hurmas – ar vai bez mizas? Uztura speciālistiem ir kategoriska atbilde
Lasīt citas ziņas

Pagājušā gada Verizon datu aizsardzības pārkāpumu izmeklēšanas ziņojumā norādīts, ka aptuveni trīs no četriem finanšu krāpšanas gadījumiem ir saistīti ar cilvēka kļūdu vai kļūdainu lēmumu pieņemšanu, ļaujot krāpniekiem iegūt piekļuvi sensitīvai informācijai, piemēram, konta un maksājumu datiem, norāda SEB bankas Drošības pārvaldes vadītājs Mārcis Pelcis.

Būtiskākās atziņas:

– Aptuveni trīs no četriem finanšu krāpšanas gadījumiem ir saistīti ar cilvēka kļūdu vai kļūdainu lēmumu pieņemšanu, ļaujot krāpniekiem iegūt piekļuvi sensitīvai informācijai, piemēram, konta un maksājumu datiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

– Daudzi cilvēki ir dzirdējuši, ka lielu investoru uzmanību saņem uzņēmums Alphabet, kam pieder Google, kā arī citi ASV tehnoloģiju uzņēmumi. Tomēr to pārstāvji nekad nezvana Latvijas iedzīvotājiem ar piedāvājumiem ieguldīt uzņēmumu akcijās. Bet to vārdā bieži zvana investīciju krāpnieki.

– Darbinieki vai uzņēmumu īpašnieki, kuriem ir piekļuve uzņēmuma datiem un bankas kontiem, ir visvērtīgākie krāpnieku mērķi.

– Investīciju krāpnieki bieži vien savstarpēji dalās ar iegūto informāciju par saviem upuriem — savos sarakstos viņi atzīmē cilvēkus, kurus ir vieglāk psiholoģiski ietekmēt, atstājot piezīmes, vai cilvēks jau ir kļuvis par krāpšanas upuri un kā viņu var ievilināt lamatās atkārtoti.

– Lai iegūtu aklu uzticību, krāpnieki rāda attēlus un grafikus ar iespaidīgiem ieguldījumu pieauguma rezultātiem. Viņi sākumā pat mēdz cilvēkiem pārskaitīt it kā pirmos investīcijās nopelnītos “procentus”. Tas rada iespaidu, ka investīciju platforma ir īsta un nākotnes ieguldījumu atdeve ir garantēta.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.