Pārvērt suvenīrus par daļu no interjera! Ieteikumi, kā interesantāk atsvaidzināt telpas 0
Kādā brīdī saproti – no atvaļinājumu un komandējumu ceļojumiem vesto karotīšu, glāzīšu un atslēgu piekariņu kolekcija kļūst par lielu. Daudzi to saliek kastē, nobēdzina tālāk no acīm un jaunas lietiņas vairs nepērk, bet šie suvenīri var kļūt par daļu no interjera.
Privātkolekcija
Magnētiņi visbiežāk nonāk uz ledusskapja durvīm. Reizēm pat dzird smejam, ka ir jāpērk vēl viens ledusskapis, jo uz vecā vairs nav nevienas brīvas vietas. Ja istabā vai hallē ir tukšas sienas, tās var rotāt ar magnētiņiem uz metāla planšetes.
Tie, kuri kolekcionē noteiktus suvenīrus (krūzes, šķīvjus, dvieļus, glāzes, figūriņas, karotītes), var izveidot kompozīciju, piemēram, krūzēm virtuvē atvēlēt atsevišķu plauktu, skapīti vai vitrīnu. Tās taču var ne tikai aplūkot, bet arī ikdienā lietot. Savukārt dekoratīvie šķīvji, ja tos izvieto gar sienu, papildina dzīvojamās vai darbistabas interjeru. Arī glāzītes godam aizņems kādu plauktu stikla vitrīnā.
Skaistām ceļojumu fotogrāfijām gan nevajadzētu slēpties tikai datorā! Romantiska vakara vai draugu tikšanās noskaņu joprojām spēj radīt albumu šķirstīšana, bet emocionālāko mirkļu vai nozīmīgāko vietu attēlus der izdrukāt lielākā formātā un ierāmēt.
Citādi mēdz rīkoties ar dzēriena pudelēm, ko ne viens vien mēdz vest mājās no tālām eksotiskām zemēm. Šīs kolekcijas visbiežāk nonāk aiz mājas bāra necaurspīdīgajām durtiņām.
Suvenīru stūrītis
Daudzi ceļojumos iegādājas dažādas lietiņas, ko saista tikai atmiņas, un bieži vien citas vērtības sniega bumbai no Milānas, Alpu govs zvaniņam no Austrijas un mazītiņai Eifeļa torņa kopijai no Parīzes nav. Tomēr atmiņu krāšana nozīmē arī šādus nieciņus.
Iegādājoties arī paprāva lieluma vai (atkarībā no ceļojumu ģeogrāfijas) Eiropas politisko karti, tajā ar krāsainām piespraudēm vai apaļiem līmlapiņu punktiem var atzīmēt valstis vai lielākās pilsētas, kurās pabūts.
Vēl oriģinālāka būs karte, kurā valsts kontūra tiks aizvietota ar tādas pašas kontūras dabas ainavu vai pilsētas skatu, ko paši esat fotografējuši ceļojuma laikā.
Uz speciāla galdiņa, plauktiņa līdzās kartei var izvietot atvestos suvenīrus – tā būs katram sava unikāla tematiskā izstāde. Ja šādu nieciņu ir daudz, ekspozīciju var mainīt pēc katra ceļojuma.
Mazā bilžu rāmītī
Ja dzīvoklī vai mājā ir brīva siena, pie tās var likt fotorāmīšus ar ceļojumu suvenīriem – ne tikai attēliem. Zem stikla izveido kompozīcijas no piemiņas lietiņām: biļetēm, gliemežvākiem, magnētiņiem. Noformējumam izmantojamas gan fotogrāfijas kā fons, gan ar roku kaligrāfiski uzrakstīts valsts nosaukums un datums.
Ja iekrājies daudz gliemežvāku vai jūras oļu, tie var kļūt par oriģinālu fotorāmīša un spoguļa rāmja noformējumu, tos viegli pielīmēt. Lielākie iederas vannasistabas interjerā – pie sienas vai uz speciāla plauktiņa.
Ja patīk liet sveces, gliemežvāki ir lielisks rotājums. Dažus gliemežvākus novieto traukā ar peldošajām svecēm, un tie kļūst par interjera noformējumu ilgstošam laikam.
Smilšu ornamenti
Pludmaļu mīļotāji mēdz pa saujai katras pludmales smiltis vest mājās un veidot kolekcijas. Smiltis uzmanīgi ber caurspīdīgā pudelē, traukā kārtām citu virs citas, lai veidotos slāņi. Bieži vien smiltis un pludmales oļi būtiski atšķiras pēc krāsas un struktūras.
Kamēr vieni smiltiņas ber vienādās pudelītēs vai burciņās, citi savas iemīļotākās pludmales smiltis iepilda mazītiņās pudelītēs ar korķa aizbāzni un iesien ādas aukliņā, ko piedāvā rokdarbu un tamlīdzīgu sīklietu veikali. Tā mazumiņš no sirdij mīļās vietas ir vārda tiešā nozīmē paņemams līdzi kā talismans.