Pārveido savu vasarnīcu vai vasaras māju par omulīgu atpūtas vietu. 5 idejas + FOTO 0
Lai atpūtas māju vai vasarnīcu padarītu pēc iespējas ērtāku un omulīgāku, noderēs celtnieka un nekustamā īpašuma eksperta, populārā telekanāla “Fine Living” šova “Māja atpūtai par velti” vadītāja Meta Blešova padomi.
1. Mājīgs dārzs
Dabiska vienkāršība
Teritorija ap māju ir jūsu vasarnīcas vizītkarte un galvenā vieta atpūtai. Galvenais – nepārslogojiet dārzu ar daudziem dekoratīviem elementiem. Taciņas – platas, ar neslīdošu segumu, zāliens akurāti nopļauts, vienkāršas, bet gaumīgas puķes kuplās dobēs.
Akcents
Tam var kalpot neliela strūklaka, dīķītis, koša puķu dobe utt.
Vieta atpūtai
Atpūtai jāparedz atsevišķa vieta – tā var būt gan lapene, gan terase, gan radoši iekārtota telts. Te nepieciešamas ērtas mēbeles zvilnēšanai, koši dekoratīvie spilveni, iederēsies arī nelieli paklāji uz grīdas un dažreiz arī viegli aizkari, kas ļauj baudīt dienas vidus snaudu netraucēti.
2. Ieeja mājā
Noteikti jāpadomā par to, kā noformēt ieeju un lieveni, jo tieši šī zona raksturo mājas stilu kopumā. Koka toveros var sastādīt puķes. Izlietota vīna pudeles labi kalpos par vāzēm sausajām kompozīcijām, bet skaistus keramikas podus var izmantot kā kašpo. Interesants akcents var būt arī starp pakāpieniem ieaugusi zāle vai sūna, kas vizuāli lieliski savienos dārzu un māju.
Ja lieveņa nav vai tas ir pavisam neliels, jāizvēlas piekarināms dekors vai papildu noformējums ārdurvīm.
3. Veranda
Gandrīz visās vecajās vasarnīcās ir šāda neliela, aizstiklota telpa. Visbiežāk tā veidota kā virtuves vai ēdamistabas turpinājums. Šajā gadījumā jācenšas, lai līdzās esošās telpas būtu noformētas vienā stilā. Ieteicams izvēlēties gaišus toņus un mēbeles, kas telpu vizuāli paplašinās. Logus var atstāt neaizklātus vai izmantot vieglus aizkarus. Nereti izmanto arī žalūzijas vai aizkariņus līdz puslogam, dažreiz verandas stikliņi ir krāsaini un veido interesantus ornamentus.
Ja vēlas iegūt lielāku plašumu, aizstikloto verandu var pārveidot par atvērtu terasi, kas kļūst par savdabīgu vasaras ēdamistabu. Šeit noderēs liels galds ar krēsliem, arī ērti klubkrēsli, jāpadomā arī par apgaismojumu un apsildi vakara stundās – lukturiem, svecēm, lampiņu virtenēm, gāzes lampām vai infrasarkanajiem sildītājiem, kā arī par spilveniem, plediem utt. Dažreiz uz šādas terases ierīko arī stacionāru kamīnu, bet ērtāks būs biokamīns. Ja vieta saulaina, jāizplāno arī, kā iegūt atsvaidzinošu paēnu dienas vidū – lieti noderēs saulessargi, nojumes vai markīzes.
Lieliska vieta ģimenes maltītēm, vakara pasēdēšanām un jautrām viesībām.
4. Viesistaba – ēdamistaba
Ne vienmēr laiks ir tik labs, ka atpūtai var izmantot terasi, verandu vai lapeni. Arī vasaras sezonā nepieciešama telpa, kur uzņemt viesus lietainā un vējainā laikā. Tomēr vasaras mājas viesistabai jāatšķiras no tradicionāli ierastās telpas. Te labi noderēs visas idejas, kas noskatītas filmās vai žurnālos. Interjers atkarīgs no tā, kādu noskaņu vēlas iegūt. Mierīgai atpūtai ieteicams izvēlēties dziļus, bet mierīgus toņus, ērtas mīkstās mēbeles, plašu galdu. Trokšņainākam dzīves veidam noderēs rakstains paklājs, kaudze ar košiem spilveniem, kas atdzīvinās pat vecumveco dīvānu. Ja viesistabu paredzēts izmantot dažādi, labāk izvēlēties atturīgu stilu un tādu iekārtojumu, ko pēc vajadzības iespējams ātri pārmainīt, pārbīdot mēbeles. Ja nav paredzēts tērēt daudz naudas, var izvēlēties kantri stilu, kam raksturīgie savilktie aizkariņi, rūtainie un puķainie audumi un mēbeļu pārvalki lieliski atdzīvinās jebkuru telpu.
5. Guļamistaba
Labākā vieta relaksācijai. Tāpēc tai jābūt maksimāli komfortablai. Var izmantot koka konstrukcijas, pieklusinātus toņus, paklājus, spilvenus, pledus, interesantas naktslampiņas. Jāpadomā arī par aizkariem vai žalūzijām, kas aizklās logus, un logos iestrādātiem aizsargtīkliem, kas pasargās no odiem un citiem kukaiņiem tā, lai naktī varētu gulēt arī pie atvērta loga un baudīt vasarīgo gaisu. Jo vasarnīca taču domāta atpūtai, dabas baudīšanai un aizbēgšanai no pilsētas steigas.