Foto: Shutterstock

Partnera mīļākā – karjera. Ieteikumi attiecību uzlabošanai ar darbaholiķi 0

Būt attiecībās ar darbaholiķi vai cilvēku, kam pilnīga nodošanās darbam ir uz laiku ļoti nepieciešama, var būt ļoti sarežģīti. Reizēm šķiet, ka vienkāršākais risinājums ir šķirties vai likt otram izvēlēties – darbs vai es. Tomēr pastāv arī trešais variants, kas nozīmē strādāt ar attiecībām un to uzlabošanu. Protams, tas būs iespējams tikai tad, ja procesā iesaistīsies abas puses.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
Lasīt citas ziņas

Ja ar partneri nonākat pie secinājuma, ka darbs ir trešais liekais jūsu attiecībās, bet jums abiem savienība ir pietiekami nozīmīga, lai pie tās strādātu, piedāvājam iepazīties ar “Huffpost” attiecību ekspertu ieteikumiem. Tie var būt noderīgi ne tikai tad, ja darbaholiķis ir tavs partneris, bet arī tad, ja par daudz strādā tu, kā arī gadījumos, kad abu partneru karjera traucē veidot laimīgas attiecības un pavadīt kopā pietiekami daudz laika.

Galvenais ir kvalitāte, nevis kvantitāte

Tas ir pilnīgi saprotams, ja ne tu, ne tavs partneris pēc garas un nogurdinošas darbadienas neizturas viens pret otru kā īsti saulstariņi. Ne katru vakaru jums būs iespēja pavadīt laiku kvalitatīvi un patiešām iedziļināties vienam otra sajūtās. Šādās reizēs nevajag sevi un partneri šaustīt par radušos situāciju, bet gan koncentrēties uz to, lai laiks, ko jums ir iespēja pavadīt kopā, ir patiešām tā vērts. Jā, tas nebūs katru dienu, bet tas vismaz būs vērtīgs.

CITI ŠOBRĪD LASA
Koncentrējieties uz jūsu saikni un komunikāciju, nevis kopā pavadīto laiku.

Vienojies ar otro pusīti par laiku, kas būs paredzēts tikai jums abiem. Jā, jūs varbūt nevarat pavadīt kopā visu dienu, bet varat mēģināt vienoties par to, ka vienā no nedēļas dienām modīsieties stundu agrāk, lai kopīgi paēstu brokastis. To laikā koncentrēsieties uz sarunām, un telefoni, datori, žurnāli un grāmatas būs noliktas malā. Tāpat varat ieplānot nedēļas dienu, kurā jums ir randiņu vakars vai vienoties par citu kopīgu aktivitāti, ko veicat regulāri un kuras laikā jums ir iespēja nostiprināt jūsu tuvību.

Iegaumē – mīlestība pret darbu ne vienmēr ir slikta

Ja tu esi kopā ar cilvēku, kas patiešām mīl savu darbu un patiesībā to neuzskata par darbu, bet drīzāk apmaksātu hobiju, centies viņa entuziasmā saskatīt pozitīvo. Privātā dzīve un darbs nav jāredz kā divas konkurējošas jomas. Tās papildina un bagātina viena otru. Ir reizes, kad nosodījums par pārmērīgu aizraušanos ar darbu nav nekāda palīdzēšana otram būt laimīgam. Ir svarīgi to saskatīt un atbalstīt cilvēku, kuru darbs padara laimīgu.

Pat ja cilvēks daudz strādā, mīlestība pret darbu ietekmē pozitīvi arī viņa attiecības. Entuziasms un laime parādās arī privātajā dzīvē, jo viņš negaužas par to, cik nelaimīgs ir, un neizgāž negatīvo uz saviem tuvākajiem.

Ja cilvēkam patīk viņa darbs, aicinājums to nedarīt var tikt pielīdzināts lūgumam pamest kādu hobiju.

Centies pieņemt un nepārmest, tajā pašā laikā pievēršot uzmanību tam, lai kopā pavadītais laiks būtu kvalitatīvs, nevis gaušanās un strīdu pilns.

Nolieciet malā tālruņus

Mūsdienās dzīve bez mobilā tālruņa var šķist teju neiedomājama, tomēr pamēģini dažas stundas pavadīt kopā ar savu partneri, izvairoties no jebkādiem uzmanības novērsējiem. Ieplānojiet kopīgu laiku, kurā neizmantosiet telefonus. Tas nav par daudz prasīts arī no otra, ja vēlies pavadīt stundu, kuras laikā esat kopā, paralēli neatbildot uz darba e-pastiem un nelasot ziņas.

Ja vēlaties, lai attiecības izdotos un nenomirtu, neskatoties uz jūsu abu aizņemtību, jums abiem ir jāsniedz ieguldījums. Ja sēdēsiet viens otram blakus vai pretī, bet visu laiku būsiet ieurbušies tālruņa, planšetdatora vai datora ekrānā, nekāda satuvināšanās neizdosies. Tikpat labi jūs varat darboties ar viedierīcēm katrs savā istabā vai pat pasaules malā.

Reklāma
Reklāma

Kopīgas aktivitātes plānojiet laikus

Ja esat ļoti aizņemti, kopīgas aktivitātes plānojiet laikus un noteikti neaizmirstiet tās atzīmēt savos plānotājos. Kopīgu brīžu plānošana un vienošanās tos pavadīt kvalitatīvi būs daudz produktīvāka par sūkstīšanos, ka otrs no darba pārradies vēlu. Nīdēšana par lietām, ko otrs, ļoti iespējams, nekādi nespēj ietekmēt, jūsu attiecības noteikti neuzlabos. Paturi prātā, ka kopdzīve un attiecības ir process, pie kā ir jāstrādā, nevis kaut kas, kas notiek pats no sevis.

Īpaši ieplānots un labi pavadīts laiks kopā vienmēr ir atgādinājums tam, kas ikdienā tiek palaists garām un kā tev pietrūkst. Tas palīdz saprast, ka šādus brīžus vajag biežāk un ļauj tos padarīt par normu un neatņemamu ikdienas sastāvdaļu. Kopīga aktivitāšu plānošana ir uz rezultātu vērsts process, kas patiešām var uzlabot attiecības. Protams, ja abas puses ir gatavas iesaistīties un patiešām vēlas to darīt.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.