Kā veidot attiecības ar dzīvesdrauga bērniem no iepriekšējās laulības 0
Kā veidot labas attiecības ar partnera bērnu, kurš nevis tikai laiku pa laikam nāk ciemos (tad viss ir vienkāršāk), bet dzīvo kopā ar vienu no saviem bioloģiskajiem vecākiem un viņa jauno dzīvesdraugu. Rodas virkne jautājumu: kā uzvesties? Kas es viņam esmu? Kā iekarot autoritāti? Kā iemīlēt? Ko es nedrīkstu? U.t.t. Bieži vien arī bērna īstais vecāks skaidri nezina, kā palīdzēt.
Partnerim, kurš ir bioloģiskais tēvs vai māte:
1. Tavām attiecībām ar iepriekšējo partneri jābūt emocionāli noslēgtām. Tas nozīmē, ka, uzsākot jaunas attiecības, pret bijušo tu neizjūti ne dusmas, ne naidu, ne aizvainojumu un, protams, reizēm nenodarbojies ar seksu „vecas draudzības vārdā”, „pieraduma pēc” vai tāpēc, jo „tā gadījās”. Ar bijušo partneri attiecības ir lietišķas, tikai par jautājumiem, kas attiecas uz kopīgo bērnu.
2. Nevaicā bērnam atļauju jaunai kopdzīvei. Tas ir pieaugušo jautājums, bērnam tādu risināt un uzņemties atbildību nav pa spēkam.
3. Jaunajam partnerim nav pienākums mīlēt vai rūpēties par tavu bērnu. Viņš to, protams var un drīkst, bet tas nav viņa pienākums. Tu nevari to pieprasīt, vari tikai izteikt savas vēlmes, mēģināt vienoties.
4. Mīlestība pret bērnu attīstās no mīlestības pret tevi, tas ir, jo labākas būs tavas attiecības ar jauno partneri, jo lielāka iespēja, ka viņš pieķersies arī tavam bērnam.
5. Negaidi, ka partnera un tava bērna attiecības ātri un viegli kļūs skaistas un harmoniskas. Pie tā nāksies piestrādāt.
6. Apspried ar jauno partneri, kādas būs viņa atbildības robežas attiecībā pret bērnu. Ja vēlies, lai partneris piedalīties bērna audzināšanā, tad tev jāsaprot, ka viņam būs tiesības ne tikai lutināt, bet arī aizliegt, sodīt. Viņam būs tāda pati viena no vecākiem loma kā tev un lēmumus attiecībā uz bērnu jūs pieņemsiet kopīgi. Tad tu nevarēsi pēkšņi teikt „tev nav tiesību, jo tas nav tavs bērns”. Ja nepiekrīti kādam partnera lēmumam, pārrunā to pēc tam, noteikti ne bērna klātbūtnē. Ja redzi partnera lomu tikai kā bērna draugam vai viņš tā vēlas un nekā citādāk, visa atbildība par bērna audzināšanu būs tev un vēl, iespējams, otram šķirtajam partnerim.
7. Stiprini partnera autoritāti. Bērna klātbūtnē atbalsti un uzslavē viņa aktivitātes bērna labā. Ja esat vienojušies, ka viņš varēs ne tikai lutināt, izklaidēt un apdāvināt bērnu, bet arī sodīt, paskaidro to bērnam.