Pārsteidzoši! Apskaties, kā sirdspukstu ietekmē kustas tavas smadzenes… 0
Ar katru sirdspukstu smadzenēs ieplūst šķidrums un tās tiek iekustinātas kā bļoda pilna želejas. To, atklājot jaunu magnētiskās rezonanses izmeklējumi (MRI) metodi, atklājuši trīs dažādu institūciju zinātnieki. Stenfordas universitātes, Stīvensa tehnoloģiju institūta un Jaunzēlandes Oklendas universitātes zinātnieki to nosaukuši par pastiprināto magnētiskās rezonanses izmeklējumu, kuras laikā ar īpaša algoritma palīdzību tiek atdzīvināti simtiem MRI laikā uzņemti attēli, kuri turklāt uzņemti precīzi tad, kad noticis sirdspuksts.
Tādējādi izdevies radīt tādu kā smadzeņu kustības filmu, kuras laikā smadzenēs ieplūst un izplūst asinis un cerebrospinālais šķidrums. Iepriekš šīs smadzeņu kustības, ņemot vērā tehnoloģiju atpalicību, vēl nebija iespējams novērot, taču nu tas ir mainījies. Turklāt šādā veidā zinātnieki varēs novērot neparastu smadzeņu kustību, kas varētu signalizēt, piemēram, par aneirisma pēdām vai smadzeņu satricinājuma izraisītiem smadzeņu bojājumiem.
Piemēram, varētu novērot pārāk liela cerebrospinālā šķidruma veidošanos smadzenēs. Savukārt, novērojot, kuras smadzeņu daļas sirdspukstu laikā kustās visvairāk, varētu izgatavot, piemēram, ķiveres, kuras labāk pasargātu no smadzeņu satricinājumiem.
Jaunā metode jau izmēģināta, pētot normālu smadzeņu kustību, kā arī pētot bojātu smadzeņu kustību, kas pieder personai ar Kiari malformāciju 1.stadijā, kas ir iedzimta galvaskausa pakauša kaula un šī rajona neiroloģisko struktūru patoloģija, kura izpaužas neparasti liela galvaskausa formā.
Kā tas izskatās reālā kustībā, spied šeit.