Publicitātes foto

Pārsteidzoša muzikālā sastapšanās ar “DaGamba” 0

Daugavas koncertzāles skatuvi Rīgā 9. jūlijā rībinās eksperimentālās mūzikas grupa “DaGamba”. Koncertā “Bach Goes to Iran” tiks atskaņoti grupas oriģinālskaņdarbi, kuru radīšanas procesā mūziķi iedvesmojušies no klasiskās mūzikas grandiem  Baha, Bēthovena, Prokofjeva un Orfa. Viņu aranžējumi ir pārdroši un mazliet pārsteidzoši, apvienojot dažādu laiku un mūzikas stilu elementus jaudīgā performancē.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
7 iemesli, kāpēc jūs nespējat zaudēt svaru pat, ja pārtiekat tikai no vienas salāta lapas
Lasīt citas ziņas

Grupas muzikālajā sniegumā klausītāji varēs atpazīt kā Grīga “Solveigas dziesmas” motīvu, tā “Led Zeppelin” “Imigranu” dziesmu, tomēr droši var apgalvot, ka tādā muzikāli piesātinātā karuselī klasiskās un populārās mūzikas hiti vēl nebūs bijuši iegriezti. Nav noslēpums, ka cilvēkiem patīk lietas, ko viņi atpazīst. “DaGamba” tās piedāvā jaunās interpretācijās. Valters Pūce to nenoliedz, bet uzsver, ka “instrumentālo mūziku saprot jebkurā pasaules malā. Es arī gribētu uzsvērt, ka bāze mums tomēr ir oriģinālskaņdarbs. Mēs neņemam klasisko mūziku un neuzliekam apakšā “tuc-tuc”. Apakša ir oriģināldarbs, bieži pavadām nedēļu, lai uztaisītu vienu skaņdarbu.”

Šajā koncertā ar grupas “DaGamba” radošo līderu Valtera Pūces un Daiņa Teņa ceļavārdiem Bahs dosies uz Irānu un Prokofjevs sastaps Ceļojošo bruņinieku no filmas “Knight Rider”, Mocarts dalīsies pieredzē ar “Radiohead”. Turpat arī daudz citu pārsteidzošu muzikālu satikšanos, kuras jo īpaši eksotiskas padarīs ritma pavēlnieks Hamidreza Rahbaralams, kas muzicēs uz 8000 gadu veca sitaminstrumenta.

CITI ŠOBRĪD LASA

“”DaGamba” ir divas misijas. Viena ir paņemt kaut ko vecu un padarīt par kaut ko stilīgu, mūsdienīgu. Piemēram, Bēthovena skaņdarbu pārveidot roka skaņdarbā vai Mocartu savienot ar “Radiohead”. Otra misija ir savienot Austrumus ar Rietumiem. Galvenais vēstījums ir tas, ka nav svarīgi, kādā žanrā tu darbojies. Galvenais ir tas, lai mūzika pilda savu galveno uzdevumu – izraisa emocijas. Tas iedarbojas gan uz mazu bērnu, gan vecu onkulīti, gan uz bomzi, gan valsts prezidentu. Ja emocijas netiek izraisītas, tad tā vienkārši nav laba mūzika,” tā grupas radošo misiju raksturo Valters.

“DaGamba” muzicē divi čellisti – Valters Pūce un Antons Trocjuks, kā arī perkusijas meistars Hamidrezu Rahbaralams no Irānas (dafs, sitāra, vokāls) un lietuviešu pianists Dainis Tenis (klavieres). Bet ko tad nozīmē “DaGamba”? “”DaGamba” ir vairākas nozīmes. Ir tāds ciems Āfrikā, bet tam ar mūsu mūziku nav nekāda sakara. Tas vārds ir ņemts no instrumenta nosaukuma “viola da gamba”. Agrāk man likās, ka tas ir čella sencis, bet gudrāki cilvēki man paskaidroja, ka tas drīzāk ir čella brālēns. Tas bija instruments bez kājas, un to arī spēlēja kā čellu. Ja noņemam nost vārdu “viola”, tad tulkojumā no itāļu valodas tas nozīmē “pie kājas”. Tas nosaukums diezgan labi sakrīt ar to, ko mēs darām…” nosaka Valters.

Varbūt noder!!

9.VII 20.00 Daugavas koncertzālē

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, “www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 120, 15, 10, 7.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.