Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Pexels.com

1.Neveselīgs uzturs 0

Veikalos ir pieejams ļoti plašs pārtikas produktu klāsts, taču ne vienmēr mūsu izvēle krīt uz to veselīgāko. Bieži priekšroka tiek dota uzturvielām zemiem, ātri pagatavojamiem produktiem. Klīniskā farmaceite Ksenija Lukjanova norāda, ka šāda izvēle palielina cukura diabēta risku – pārmērīgs cukura un ogļhidrātu patēriņš – saldumi, konditorejas izstrādājumi, saldie dzērieni un sulas – ievērojami paaugstina cukura līmeni asinīs, radot lielu slodzi aizkuņģa dziedzerim. Turklāt bieži uzturā tiek iekļauti rūpnieciski pārstrādāti produkti ar augstu piesātināto tauku, konservantu un nātrija saturu, kas arī palielina diabēta risku un liekā svara veidošanos.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mizo banānu, sākot no kātiņa, un skalo vārītus makaronus: 10 lietas, ko gandrīz visi dara nepareizi
Cilvēkiem iesaka nodrošināties ar ūdens un pārtikas krājumiem nedēļai: Norvēģijas iedzīvotāji saņēmuši satraucošu sarakstu
“Šo brīnumu agrāk nebiju pamanījis…” Vīrietim uznāk smiekli, ieraugot produktu, kuram “Maxima” veikalā piestiprināts zagļu aizbaidītājs
Lasīt citas ziņas

Farmaceites ieteikums: Lai nodrošinātu sabalansētu uzturu, svarīgi ikdienas ēdienkartē iekļaut dārzeņus, pilngraudu produktus un veselīgu tauku avotus, piemēram, avokado, riekstus un olīveļļu. Šķiedrvielām bagāti produkti palīdz uzturēt stabilu cukura līmeni asinīs un nodrošina ilgstošu sāta sajūtu. Ieteicams izvairīties no kūpinātu un trekno produktu lietošanas, kā arī samazināt cukura patēriņu, aizstājot saldumus ar ogām vai tumšo šokolādi. Minerālviela hroms var palīdzēt samazināt vēlmi pēc saldumiem un stabilizēt cukura līmeni asinīs. Magnijs piedalās insulīna ražošanā un glikozes transportēšanā uz šūnām, tāpēc to ir vērtīgi lietot uzturā. Papildus svarīgi ir atcerēties par ūdens patēriņu, jo tas palīdz izvadīt toksīnus un samazināt kāri pēc neveselīga ēdiena.

2.Mazkustīgs dzīvesveids

Sēdošs darbs pie datora, īpaši strādājot attālināti, ievērojami samazina ikdienas kustību apjomu, atstājot negatīvu ietekmi uz vielmaiņu un cukura līmeņa kontroli asinīs. Klīniskā farmaceite Ksenija Lukjanova uzsver, ka mazkustīgs dzīvesveids būtiski palielina 2. tipa cukura diabēta attīstības risku, jo tas samazina ķermeņa spēju efektīvi izmantot insulīnu, savukārt ja diabēts ir iedzimts, mazkustīgs dzīvesveids to var saasināt.

CITI ŠOBRĪD LASA

Farmaceites ieteikums: Lai kontrolētu cukura līmeni organismā, ir jāatceras par regulāru fizisko aktivitāšu iekļaušanu savā ikdienā, piemēram, katru dienu veltot laiku pastaigai. Tas palīdzēs aktivizēt organismu un uzlabot vielmaiņu. Ikdienā ikvienam būtu jāveic vismaz 10 000 soļu. Papildus ieteicams iekļaut dažādus fiziskus vingrinājumus, piemēram, riteņbraukšanu, peldēšanu, aerobiku vai cita veida aktivitātes, lai uzlabotu insulīna jutību un muskuļu tonusu. Regulāras fiziskās aktivitātes arī efektīvi palīdz samazināt liekā svara veidošanos, kas būtiski ietekmē diabēta attīstīšanos.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.