Pāris mirkļi un telpa pārveidota! Mūsdienu tehnoloģijas telpas transformēšanai 0

Pašlaik modē ir plašas, izgaismotas telpas. Lai arī dzīvošana ir patīkama, pa reizei tās tomēr nepieciešams sadalīt vai arī norobežot kādu stūrīti. Piemēram, lai netraucētu namamātei veikt virtuves burvestības vai ātri izveidotu guļamistabu ciemiņiem. Kā to paveikt?

Reklāma
Reklāma
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

Modernās tehnoloģijas ļauj ļoti ātri un vienkārši pārveidot telpu, padarot dzīvi daudzveidīgu. Pats vienkāršākais pagaidu sadalīšanas veids ir mēbeļu pārvietošana. Tās enerģiski bīdot, nav grūti sašvīkāt grīdu, tāpēc zem kājiņām jānovieto filca gabaliņi. Vecos laikos iztika ar kartupeļa šķēlēm, un skapis ar visu iedzīvi slīdēja kā pa ziepēm!

Telpas transformācijai īpaši piemērotas ir moduļu mēbeles, kas sastāv no atsevišķām vienādām daļām. Ja tām kājiņu vietā ieliek ritenīšus, pārvietot vēl vieglāk.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tikai ripinot zem mazajiem riteņiem arī kaut kas ir jānoliek. Labāk izmantot lielos un dekoratīvos mēbeļu riteņus, ko pašlaik uzskata par moderna interjera elementiem. Mēbeļu aizmugurējās sienas var izlīdzināt ar presēto kartonu. Tad nokrāsot, nolīmēt ar tapeti, foto tapeti vai tapsēt ar audumu.

Pragmatiski ir salokāmie aizslietņi, kas parasti sastāv no trim ap 160 cm augstiem un 60 cm platiem burta Z veidā kopā sastiprinātiem rāmjiem. Salocīti tie aizņem maz vietas, atlocīti norobežo apmēram 160 x 180 cm lielu laukumu. Aizslietņus var iegādāties mēbeļu un lietoto mēbeļu veikalos, kā arī antikvariātos. Cenas sākas no Ls 10 un sniedzas simtos, jo gadās arī īsti mākslas darbi, lielākoties tradicionālajā ķīniešu stilā, kuri segti ar kokgriezumiem un intarsijām un rotāti ar perlamutru. Daudzi mākslinieki tos darina paši un tad apglezno, pārvēršot par autonomu mākslas darbu.

Aizslietņu veidošanai var izmantot gan ažūras koka restes un pinumus, gan dekoratīvus audumus un košas tapetes. Viegli to uzmeistarot no trim 8 – 12 mm biezām finiera plāksnēm. Tās ir pietiekami stingras un tur skrūvītes, ar ko stiprina eņģes. Virsmu var beicēt, krāsot, aplīmēt vai pat veidot ažūrus zāģējumus.

Telpu var arī sadalīt ar aizkariem, vislabāk ar aizkaru paneļu sistēmām, kuras izgatavo no auduma, koka līstītēm vai bambusa nūjām. Viena paneļa platums ir 60 cm, svars nepārsniedz 1,5 kg. Ar šādu sistēmu var sadalīt, piemēram, 600 cm platu un 330 cm augstu telpu. Atvērtā stāvoklī tad katrā malā būs pa piecām 60 cm platām joslām, bet pie griestiem vien sliede ar piecām gropēm. Sistēmu darbina ar auklu, tās cenu veido furnitūras un auduma izmaksas. Tāpat izmanto vertikālās un rullo žalūzijas. Vēl efektīvāk telpu sadala aizsargslēģi, kuru konstrukcijas rāmi var ieslēpt sienā un griestos. Paceltā stāvoklī tie glabājas sarullēti augšējā kārbā, kuras šķērsgriezums ir 30 x 30 cm. Nospiežot elektrisko slēdzi, aizsargslēģi nolaižas un aizveras, izveidojot blīvu, skaņu slāpējošu sienu, kuras saķeri ar grīdu nodrošina speciāla gumija. Lielākais slēģu izmērs – 600 x 350 cm. Motors maksā Ls 120 – 150, reduktors – ap Ls 50, slēģu cena svārstās Ls 50 – 80 robežās.

Reklāma
Reklāma

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.