Pārejošas grūtības pēc pārēšanās 0
Smagums un diskomforts kuņģī vairākas dienas pēc gastronomiskas uzdzīves liecina par pārēšanos, jo tā reaģē gremošanas sistēma, kas nav radusi strādāt ārkārtas režīmā. Tomēr drakoniska diēta, lai atgūtos, nederēs!
Vajadzīga pauze
Īslaicīga pārēšanās lielu kaitējumu organismam nenodara. Stāvokli būtiski pasliktina pastāvīgas pārmērības un nesabalansēts uzturs. Tad ir gan vēdergraizes, gan pastiprināta gāzu veidošanās, dedzināšana aiz atslēgas kaula, atraugas, aizcietējumi vai caureja.
Gremošanas trakta darbību veicina skābpiena produkti, un pārēšanās terapiju labi sākt ar atslodzes dienu. Uztura speciāliste Lizete Māldere noraida badošanos, jo atslodze nozīmē, ka uzturā drīkst lietot burkānus, kefīru vai vieglu zupu. Vieglumu sniedz dzērieni – ūdens un zāļu tējas bez cukura, brūkleņu un dzērveņu morss, kas no organisma izvada sāļus.
! Pilnīga atturēšanās no ēšanas organismam dod aplamu signālu – no nākamās maltītes tas uzkrās vēl vairāk.
Ikdienas uzturam jābūt sabalansētam, jālieto produkti ar zemu cukura un tauku saturu, taču ar lielu šķiedrvielu daudzumu. Tas nozīmē vairāk augļu un dārzeņu, īpašu vērību veltot pākšaugiem un graudaugiem, bet atturēties no treknas gaļas un ceptiem pārtikas produktiem. Jāizvairās no majonēzes, cukura, konditorejas izstrādājumiem un baltmaizes.
Ļoti svarīgi ir daudz kustēties – ja ne visu ceļu no mājām uz darbu, bet vismaz daļu iet kājām. Pozitīvus uzlabojumus sniedz veselīgs miega režīms, fiziskās aktivitātes un regulāra vēdera izeja.
Ja pamodušos apetīti joprojām neizdodas savaldīt, var izmēģināt aromterapiju. Pa diviem pilieniem eikalipta, priedes un apelsīna eļļas jāiepilina kabatlakatiņā un, tiklīdz vēders prasa ēst, vairākas minūtes jāieelpo šis aromāts.