Foto – Stock.XCHING

Pareiza zāļu glabāšana 0

Paaugstinātas temperatūras ietekmē var mazināties medikamentu iedarbība un palielināties nevēlamo blakusparādību risks.

Reklāma
Reklāma

 

7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
Kokteilis
Viņos mīt neapdzēšama uguns! 5 datumos, kuros dzimuši paši karstasinīgākie partneri
Lasīt citas ziņas

Mājās medikamenti jāglabā atbilstoši norādēm, kas lasāmas zāļu lietošanas instrukcijā. Ja tās neņem vērā, vairs nevar garantēt preparātu efektivitāti, un dažkārt tas rada negatīvas sekas veselībai.

Paaugstināta gaisa temperatūra vai tiešie saules stari nelabvēlīgi iespaido ikvienas zāles – gan tabletes un ziedes, gan tās, kam ir šķidra konsistence. Iepakojumu nedrīkst novietot arī blakus elektroniskām ierīcēm, kas rada karstu gaisa plūsmu, piemēram, dažādas saldējamās iekārtas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja zāļu lietošanas instrukcijā ir rakstīts, ka tās jāglabā vēsā vietā, piemērotais temperatūras režīms ir 8 – 15 °C, ja aukstā vietā, tad 2 – 8 °C. Ja konkrēti norādīta 2 – 8 °C vai 8 – 15 °C temperatūra, skaidrs, ka tās nedrīkst sasaldēt.

Līdzīgi ar zālēm, kas saglabā savas īpašības līdz 25 °C vai līdz 30 °C temperatūrai. Ja vietā, kur šie medikamenti parasti atrodas, tā ir augstāka, steigšus jāmeklē piemērotāka, vēsāka!

Ja lietošanas instrukcijā norādīts, ka zālēm nav nepieciešami īpaši uzglabāšanas nosacījumi, tās var turēt temperatūrā, kas raksturīga mājai un sezonai.

Ja ir aizdomas par kādām zāļu pārvērtībām, nekādā gadījumā nevajadzētu tās lietot. Neskaidrību un šaubu gadījumos jautājiet padomu ārstam vai konsultējieties ar farmaceitu!

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.