Pareiza suņu ēdināšana 0
Suņu pareiza ēdināšana vienmēr interesē visus mājas mīluļu saimniekus. Savā pieredzē dalās LKF Vācu aitu suņu šķirnes audzētavas “Team LEGUND” īpašniece Lelde Ošmucniece.
Pirmajās dzīves dienās
Protams, kucēniem vissvarīgākais ir mammas piens, bet no 30. dienas tos sāk piebarot. Ja metiens ir liels, pēc zīšanas pārliecinās, vai mazuļi ir kārtīgi paēduši. Ja nepieciešams, sāk piebarot ātrāk – ar kuces piena aizvietotāju MERADOG Welpenmilch. Pēc tam palēnām piedāvā uzbriedinātu sauso barību. Lelde Ošmucniece par labu atzīst High Premium MERADOG Junior 1, vēlāk Junior 2. Jauniem, jutīgiem un alerģiskiem kucēniem viņa iesaka sensitīvās līnijas MERADOG PURE Junior Tītara&Rīsa barību, kas nesatur glutēnu un kazeīnu, toties ir ar pre- un probiotiķiem, kā arī ar govs pirmpienu COLOSTRUM imūnsistēmas aizsardzībai. Barības atšķiras ar kaloriju daudzumu, jo sākumā visu šķirņu mazuļiem nepieciešams sabalansēts uzturs ar augstāku proteīnu un tauku saturu. Juniors 1 ir paredzēts mazu, vidēji lielu šķirņu suņiem līdz augšanas perioda beigām un ļoti lielajiem suņiem līdz piecu mēnešu vecumam. Izvēloties barību, jāņem vērā tikai mazo un vidējo šķirņu kucēnu nobriešanas periods, bet lielie suņi pieaug lēnām. Lai nenoslogotu lielo šķirņu kucēnu locītavas un vēl nenobriedušo kaulu sistēmu, tiem ieteicama barība, kas nesekmē ļoti strauju muskuļu masas attīstību. Pretējā gadījumā var deformēties vēl nenobriedušais dzīvnieka skelets…
No pusgada vecuma
Lielo šķirņu kucēniem, kā arī jutīgām šķirnēm no sešu mēnešu vecuma ieteicams pāriet uz Junior 2 ar reducētu olbaltumvielu un tauku daudzumu: apmēram 24 % – 26 % proteīnu, 11 % – 13 % tauku.
High Premium klases barības ir sabalansētas, un tajās ir vairāk nekā 50 sastāvdaļām. Šo līdzsvaru, kas ir veterinārārstu profesionāli un zinātniski veidots sertificētās receptūrās, nevajadzētu izjaukt. Reizumis saimnieki vēlas redzēt mīluli pēc iespējas ātrāk nobriedušu un papildus ēdina ar putrām un gaļu, strauji audzējot muskuļu un tauku masu. Tā dzīvnieks iemanto alerģijas, gremošanas problēmas, jo organisms saņem pārāk daudz barības vielu.
Kļūstot pieaugušam
Kad dzīvnieks sāk nobriest, pāriet uz barību pieaugušam sunim atbilstoši šķirnei un enerģijas patēriņam. Telpās dzīvojošiem lutekļiem tas ir mazāks nekā aktīviem sporta, dienesta vai medību suņiem, tāpēc pēdējiem nepieciešama barība ar augstu kaloritāti, kas savukārt ir nepiemērota, pat kaitīga istabas suņiem. Viņiem šis sastāvs var radīt enerģijas pārpalikumu, izraisīt alerģiskas reakcijas un palielināt svaru. Nodrošiniet savam mīlulim kustīgu dzīvesveidu, un viņš būs veselāks!
SVARĪGI • Parasti augstas kvalitātes barība nesatur liellopa, bet gan cāļa, tītara vai jēra gaļu, kā arī lasi. Ēdinot ar vislabāko, kucēns nav jāpiebaro, tam nav nepieciešams papildus uzņemt glikozamīnu, minerālvielas, kalciju. To pārdozēšana ir kaitīga un var radīt problēmas. Par to, kādas vielas dzīvnieka organisms pats sintezē, ēdot sabalansētu uzturu, vetārstiem būtu vēlams informēt kucēnu jaunos saimniekus.
|