Pareizā flīžu izvēle 0

Lai arī flīzes vispirms izvēlas  pēc krāsas, faktūras un citiem dizaina elementiem, svarīga ir to kvalitāte.

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

Eksperti iesaka ņemt vērā izmēru un pieļaujamās nobīdes procentu, siltumiedarbības koeficientu, noturību pret temperatūras svārstībām, pret ķīmiskajām vielām, traipu veidošanos, mehānisku salūšanu un citiem. Tomēr šādi padomi ir tikai tīri teorētiski. Ir vairāki grīdas flīžu kvalitātes rādītāji, kuri vieglāk saprotami.

Kvalitātes jēdziens bieži saistās ar valsti. Pārliecinoša flīžu modes noteicēja ir Itālija, kur katru gadu sadarbībā ar dizaineriem saražo miljoniem kvadrātmetru. Spānijas flīzēm turpretim raksturīgāks atturīgs dizains un mierīgas krāsas. Stabilu vietu kopējā pieāvājumā ieņem Vācijas ražotāju klasiskās vai supermodernās flīzes. Savai cenai atbilstošu produkciju piedāvā poļi.

 

CITI ŠOBRĪD LASA

Pašlaik tirgū aktīvi ienāk Ķīna, kas ir pasaules līderis apjomu ziņā. Tomēr ķīniešu lētā prece atbilst citiem kvalitātes kritērijiem nekā Eiropas produkcija. Lai orientētos tehniskajos rādītājos, flīžu veidus iedala kvalitātes standartos.

 

Vadošie ražotāji – Itālija, Spānija, Vācija – flīzes klasificē pēc Eiropas standarta EN ISO normatīviem, kas garantē atbilstošu kvalitātes un cenas attiecību. Pirmās šķiras flīzes (marķējums sarkanā krāsā) atbilst ražotāja noteiktajam standartam. Tām ir precīzi ģeometriskie izmēri, profils, krāsojums un 5 % pieļaujamo sīko defektu norma vienai sērijai. Otrās šķiras flīzēm (zils marķējums) pieļaujamo defektu norma – līdz 25 % vienai sērijai, toties attiecīgi par 20 – 30 % zemāka cena. Trešās šķiras flīzes (zaļš marķējums) ir zemākās cenas produkts ar lielu pieļaujamo defektu diapazonu, piemēram, ar izliektu virsmu, nepareiziem izmēriem vai dažādiem mehāniskiem bojājumiem.

Izvēloties flīzes, svarīga to nodiluma klase. Priekšnamā, kur ir dzīvāka kustība, tai jābūt augstākai nekā vannas istabā. Pēc Eiropas standarta EN 102 flīžu nodilumizturību apzīmē ar burtiem PEI. Koeficients attiecas tikai uz glazētām keramikas un akmens masas flīzēm un uzrāda tikai pārklājuma izturības pakāpi, kuru atbilstoši paredzētajai grīdas slodzei iedala 5 grupās. PEI 1 noder telpās ar minimālu noslodzi, PEI 2 – tur, kur staigā mājas apavos, PEI 3 – dzīvojamās telpas un viesnīcas, PEI 4 – vidēji intensīvas, bet PEI 5 – intensīvas noslodzes dzīvojamās un sabiedriskās telpās.

Pretslīdes spējas flīzēm jo īpaši svarīgas ir vannas istabā vai saunā. Ir speciāls pretslīdes koeficients, kas rāda, pie cik liela sausu flīžu virsmas slīpuma teorētiski iespējama paslīdēšana. Atkarībā no šī lieluma nosaka vietu, kur tās piemērotas. Flīzes ar koeficientu R9 atbilst līdz 10 grādu slīpai virsmai, tās lieto pārģērbšanās telpās un sausās iekštelpās. Flīzes ar koeficientu R10 (19°) izmanto tualetēs un virtuvēs. R11 (27°) – veļas mazgātavās, R12 (35°) – rūpnieciskās virtuvēs, pašas drošākās ir R13 – slīpumam, kas pārsniedz 35 grādus. Papildus flīžu marķējumā lieto arī trīs pretslīdes kategorijas, kas uzrāda problēmu uz mitras virsmas. A grupa (līdz 12°) domāta pārģērbšanās telpām un vietām, kur staigā basām kājām, B grupa (18°) – dušas telpām, C grupa ( 24°) – tieši pie ūdens.

Reklāma
Reklāma

Aprēķinātajam flīžu daudzumam vienmēr jāpieskaita vismaz 10 % rezerve. Daļa – zudumiem piegriešanas laikā, pārējās var būt nepieciešamas vēlāk, iespējamā remonta laikā.

Ražotāja standartu un flīžu klasifikācijas pārzināšana ir profesionāla pārdevēja pienākums. Pircēja ziņā ir izvēlēties savai gaumei, prasībām un maciņam derīgāko variantu.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.