Kas kaiš? 1
Man bija skaista liellapu hortenziju kolekcija. Pērn pārstādīju, bet šogad tās sāka nīkuļot, dažas pat aizgāja bojā. Apskatīju saknes – pie tām ir mazi balti tārpiņi. Nezinu, ko tagad darīt, lai glābtu palikušās. Velta Plakanciemā
Ja tārpi gadījušies visos podos, visticamāk, vainojams iegādātais substrāts. Dažkārt mazdārziņu saimnieki mēdz substrātam pievienot kompostu vai trūdus.
Piemēram, Velta Breidaka savām podu hortenzijām lieto tikai Kaigu kūdras substrātus. Hortenziju vajadzībām samaisa rododendru stādīšanai paredzēto (ielaboto, nevis tikai neitralizēto kūdras substrātu) ar to, kas ieteikts balkona un podu puķēm. Šādā augsnē gan pietiks barības vielu, gan iestrādātās granulas palīdzēs ilgāk saglabāt mitrumu.
Brīvāk var rīkoties ar augiem dobēs, jo tie spēj tikt galā ar situāciju arī tad, ja ar augsni gadījies kāds misēklis.
Ja liellapu hortenzija šķiet nīkulīga, to var droši pārstādīt kaut tagad. Šim nolūkam augsni viegli nokrata, tārpu apsēstās saknes noskalo un ievieto svaigā substrātā un jaunā podā. Citos gadījumos (pods par mazu) saknes nav jāskalo. Tārpiem nepatiks, ja augu aplaistīs ar populārajiem zilajiem graudiņiem.
Pārbauda, vai laistot hortenzijām nav noskalotas plikas saknes. Ja ir, uzber kūdras substrātu vai mizu mulčas slānīti.