Ilustratīvs foto. Bezrecepšu medikamenti.
Ilustratīvs foto. Bezrecepšu medikamenti.
Foto: Timurs Subhankulovs

Pārbaudiet derīguma termiņus! 6 vērtīgi padomi mājas aptieciņas tīrīšanai vasaras sākumā 3

Vasaras un atvaļinājumu laiks ir piemērots, lai pievērstu uzmanību mājas aptieciņai, kas ikdienas steigā bieži tiek atstāta novārtā. Lai nodrošinātu, ka mājas aptieciņa ir gatava sniegt palīdzību, jo sāpes vai veselības likstas var piemeklēt negaidīti, Latvijas medikamentu ražošanas uzņēmuma “Grindeks” pārstāve Zane Arāja portālam LA.LV stāsta, kādus sešus vienkāršus un efektīvus padomus uzņēmums iesaka ievērot, lai iedzīvotāji savu mājas aptieciņu sagatavotu vasaras sezonai un uzturētu to kārtīgu, drošu un pieejamu nepieciešamības gadījumos?

Reklāma
Reklāma
Veselam
Atklāts, kas notiek ar cilvēku nedēļu pirms nāves 47
Kokteilis
5 datumi, kuros dzimst īsti brīnumbērni un laimes lutekļi 6
Veselam
Produkti, kas nāk par labu aizkuņģa dziedzera veselībai un pat samazina aizkuņģa dziedzera vēža risku 9
Lasīt citas ziņas

Lūk, 6 vērtīgi padomi, kurus ieteicams izlasīt un ķerties klāt pie darba, lai sakārtotu savu vai savu tuvinieku, piemēram, senioru mājas aptieciņu:

1.Pārskatiet aptieciņas saturu

Sāciet revidēt, izņemot visas lietas no zāļu skapīša, lai varētu saprast, kas jau ir un kas vēl jāiegādājas. Ieteicams saglabāt zāļu lietošanas instrukciju, jo stresa situācijās ne vienmēr izdodas saglabāt mieru un atcerēties visu nepieciešamo, īpaši, ja vajadzība pēc konkrētajām zālēm ir salīdzinoši reta. Jāizvērtē arī medikamentu lietošana, ja ir bojāts to iepakojums.

2.Pārbaudiet derīguma termiņus

CITI ŠOBRĪD LASA

Pārbaudiet visu medikamentu derīguma termiņus. Drošā veidā utilizējiet tās zāles un citas medicīnas preces, kurām ir beidzies derīguma termiņš. Nederīgu medikamentu lietošana var būt ne tikai neefektīva, bet pat bīstama.

Zāles arī nevajadzētu lietot, ja mainījies to izskats, krāsa, smarža, kā arī jāsaprot, vai ir zināms to lietojums. Ja pēc zāļu iegādes to fizikālās īpašības ir mainījušās vai arī nav zināms, kādiem gadījumiem paredzētas, tad noteikti nākotnē tās nebūs derīgas.

3.Organizējiet pēc kategorijām

Grupējiet līdzīgas lietas kopā, lai nepieciešamības gadījumā būtu vieglāk atrast vajadzīgo. Piemēram, ievietojiet visus pirmās palīdzības piederumus vienā sadaļā, saaukstēšanās zāles citā un recepšu medikamentus atsevišķā nodalījumā.

Izmantojiet caurspīdīgus, marķētus konteinerus vai kastes, lai viss būtu pārskatāms. Kā arī informējiet ģimenes locekļus par medicīnas preču kārtību, lai arī katrs varētu sniegt palīdzību nepieciešamības gadījumā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.