Foto: Freepik

Parasta ūdeņraža pārskābe dara brīnumus cīņā pret vīrusiem. Šie paņēmieni noteikti noderēs! 1

Koronavīrusa pandēmijas dēļ cilvēki, dabiski, lielu uzmanību pievērš dezinfekcijas līdzekļiem. Izrādās, dezinfekcijai lieliski noder ne tikai aptiekās nopērkamie speciālie līdzekļi, bet arī sen zināms tīrošs līdzeklis – ūdenņraža pārskābe.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

Ūdeņraža pārskābe, kas šobrīd kritusi tradicionālās medicīnas nežēlastībā, gadsimtiem ilgi bijis pirmās palīdzības līdzeklis dažādu nelielu ievainojumu apstrādei.

Dezinfekcija ar ūdeņraža pārskābes palīdzību

CITI ŠOBRĪD LASA

Oficiāli atzīts, ka ūdeņraža pārskābe iznīcina sēnītes, baktērijas, vīrusus un pelējuma sporas. Tā ir stabils un efektīvs antiseptiķis, kas izmantojams cietām, neporainām virsmām.

Ūdeņraža pārskābe (H2O2) – nogalina stafilokokus un vīrusus, tostarp H1N1, SARS un koronavīrusus. Parasto to pārdod kā 3% vai 6% šķīdumu, un to var lietot tieši no pudeles.

Koncentrētākā formā tā ir pārāk spēcīgs līdzeklis mājas lietošanai, un faktiski to izmanto kā raķešu degvielai un rūpnieciskai balināšanai un kā pretkorozijas līdzekli.

H2O2 ir augsti reaktīva viela, kas iedarbojas uz mikrobiem ar skābes palīdzību. Šis process notiek, kad skābekļa reaktīvie atomi mijiedarbojas ar citu šūnu elektroniem, kas sagrauj baktēriju šūnu sieniņas.

Ūdeņraža pārskābes izmantošana dezinfekcijai

Runājot par universāliem netoksiskiem tīrīšanas līdzekļiem, maz ir tādu, kas var līdzināties 3% ūdeņraža pārskābes šķīdumam, kas lietojams dažādām virsmām.

Virtuves izlietne

Samitrina izlietnes virsmu. Pēc tam ar sūkli to iztīra ar sodu. Kad visa virsma noberza, uz tās uzklāj 3% ūdeņraža pārskābes šķīdumu un atstāj uz piecām minūtēm. Tad virsmu noskalo ar ūdeni.

Virtuves dēlīši un virsmas

Speciālisti iesaka: virtuves dēlīšu un darba virsmu norīvēšana ar ūdeņraža pārskābi palīdz iznīcināt zarnu nūjiņas un salmonellas uz cietām virsmām 10 minūšu laikā istabas temperatūrā.

Uzmanību! Ja darba virsma ražota no marmora vai granīta, ūdeņraža pārskābe nenodarīs neko sliktu, bet ilgstošā laikā var nedaudz to sabojāt.

Reklāma
Reklāma

Atkritumu spainis

Atkritumu spaini izmazgā ar ziepjūdeni, pēc tam tajā izsmidzina ūdeņraža pārskābes un ūdens maisījumu attiecībā 1:1. Atstāj nožūt saulē vairākas stundas. Tādējādi atbrīvosies no mikrobiem un baktērijām.

Ledusskapis un trauku mazgājamā mašīna

Tā kā ūdeņraža pārskābe nav toksisks līdzeklis, to var izmantot, lai notīrītu produktu un trauku glabātuves. Izsmidzina to uz ledusskapja un trauku mazgājamās mašīnas ārējās un iekšējās virsmas, atstāj uz dažām minūtēm un tad norīvē ar tīru drāniņu.

Trauku mazgājamie sūklīši

Trauku mazgājamos sūklīšus uz desmit minūtēm iemērc ūdens un ūdeņraža pārskābes maisījumā attiecībā 1:1, kas ielieta tukšā bļodiņā. Pēc tam sūklīšus rūpīgi izskalo.

Tualete

Ūdeņraža pārskābe efektīvi dezinficē arī tualeti. Ielej puskrūzīti 3% šķīduma tualetes podā, lai iznīcinātu mikrobus un piešķirtu virsmai spīdumu. Atstāj uz 20 minūtēm, lai labāk iedarbotos.

Spoguļi un stikla virsmas

Izmidzina ūdens un ūdeņraža pārskābes maisījumu attiecībā 1:1 uz stikla virsmas, pēc tam norīvē ar papīra dvieli vai speciālu drāniņu.

Dušas kabīne

Dušas kabīnes mitrumā nereti veidojas pelējums. Lai no tā atbrīvotos, neieelpojot balinātāja toksiskos izgarojumus, izsmidzina 3% ūdeņraža pārskābes šķīdumu uz virsmām un atstāj uz 30 minūtēm. Pēc tam noskalo ar ūdeni.

Durvju rokturi

Norīvē vai apsmidzina ar 3% ūdeņraža pārskābes šķīdumu durvju rokturus un atstāj uz piecām minūtēm. Pēc tam virsmas noslauka.

Grīdas

Lai attīru un dezinficētu grīdas, jārīkojas šādi. Spainī sajauc vienādās daļās ūdeņraža pārskābi un ūdeni.
Izmazgā grīdas kā parasti un ļauj tām nožūt. Jāatceras, ka pārskābei ir balinošas īpašības, tāpēc uz krāsainām un koka grīdām vispirms jāizmēģina maisījuma iedarbība uz neliela laukumiņa.

Dezinficējošā iemērkšana

Var ne tikai tīrīt cietas virsmas, bet arī pagatavot līdzekli dezinficējošai mērcēšanai. Vienkārši piepilda trauku ar ūdeņraža pārskābi un izmanto bērnu rotaļlietu, zobu birstīšu, zobu protēžu iemērkšanai uz 10-20 minūtēm. Ļauj nožūt un lieto kā parasti.

Universāls tīrīšanas līdzeklis

Lai gan ūdeņraža pārskābe lieliski darbojas arī viena pati, to var sajaukt ar citiem mājas tīrīšanas līdzekļiem, lai pastiprinātu tīrošo un dezinficējošo iedarbību.

Sajauc 1 tasi ūdeņraža pārskābes šķīdumu un 2 tases destilēta ūdens, pievieno 2 tējkarotes citrona sulas.
Visu sajauc pudelē ar pulverizatoru un sakrata.

Lieto šo līdzekli visdažādāko virsmu tīrīšanai. Citrons ne tikai piešķirs patīkamu smaržu, bet arī palīdzēs labāk notīrīt netīrumus.

Mājas antiseptiķis rokām

Šis ir ļoti labs antiseptisks līdzeklis rokām. Lai to izgatavotu, vajadzīgas šādas sastāvdaļas:

833 ml 96% etilspirta

42 ml 3% ūdeņraža pārskābes

15 ml glicerīna

Vārīts vai destilēts ūdens

Visas sastāvdaļas sajauc un ielej pudelītē ar izsmidzinātāju.

Maisījumu sajauc ar ūdeni līdz vajadzīgajai konsistencei. Viegli sakrata un atstāj uz 72 stundām.

Ar šo līdzekli noklāj rokas, apstrādājot tās ne mazāk kā 30 sekundes.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.