Foto: PANTHERMEDIA/ SCANPIX/ LETA

Parastā ieva: dabīgā antibiotika – ārstē arī sāpes! 0

Avots: Iveta Gulbe, “Spīgana”, AS “Latvijas Mediji”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Parastā ieva (Prunus padus) ir ūdens stihijas augs. Ieva simbolizē sievišķību, tāpēc saistāma ar auglību un skaistumu. Tai ir savelkoša, antibakteriāla, pretiekaisuma un pretsāpju iedarbība. Ieva palīdz cīnīties ar audzējiem, nostiprina asinsvadu sieniņas, uzlabo ādas veselību, dziedina brūces, samazina odu kodumu radīto niezi. Ieva māca mīlēt sevi un atlaist aizvainojumus, tai piemīt dvēseles sāpi mazinošs efekts. Ieva ir spēcīgs auras tīrītājs. Lai atgūtu zaudētās dvēseles daļiņas, lieto ziedu pulveri. Ievu izmanto arī attiecību un komunikācijas uzlabošanai, īpaši ar jauniešiem.

Ogas sasaldē un lieto kā antibiotiku, profilakses nolūkos iesaku arī pievienot pa trim ievogām pie kokteiļa. Ogas var pielikt maizei vai cepumiem – iegūsi mandeļu garšu. Lielos daudzumos ogas ir indīgas! Ieva ir ļoti intensīva, tāpēc būtiski nepārdozēt, tā mēdz iedarboties arī alerģiski.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ievas ziedu slotiņas ziemai uzglabāju saldētavā, ietinot pārtikas plēvē. Pietiks, ja slotiņā sasiesi dažus zariņus. Ziedus, kurus izmantoju kāju vanniņām, iesaku uzglabāt plastmasas trauciņos, safasētus pa vēlamajām porcijām.

Ievu mizu novarījumu lieto iekšķīgi reimatisma ārstēšanai, tas ir sviedrējošs un labi palīdz kā pretdrudža līdzeklis. Mizu eļļu gatavo, karsējot ūdens peldē. Burkā sapilda mizas, uzlej eļļu, lai nosedz mizu slāni. Es visbiežāk lietoju vīnogu kauliņu eļļu, tā ir viegla. Kokosriekstu eļļa vairāk piemērota ziemai. Litra burku karsē kādas četras stundas, mazākam tilpumam pietiks ar divām. Karsēto masu var izkāst, bet var arī lietot nekāšot. Šādi gatavota eļļa uzglabājama pat sešus mēnešus. Glabāšanas laiks atkarīgs no vairākiem faktoriem – atvēršanas biežuma, glabāšanas temperatūras un vietas.

Visdažādāko Latvijas augu ēterisko eļļu ražotāja Solvita Kūna, gatavojot ievu eļļas ekstraktus vai ziedes, iesaka pievienot kalmes sakni vai samteni kā dabisku konservantu, lai eļļa ilgāk saglabātu savu vērtību un pagarinātu uzglabāšanas termiņu. Uz puslitru eļļas ņem ēdamkaroti notīrītas, žāvētas, sasmalcinātas kalmes saknes. Ja lietosi samtenes ziedus, tie iekrāsos eļļu nedaudz dzeltenu, eļļas ekstrakts iegūs saulainu nokrāsu, bet jārēķinās, ka saulīti šāda eļļa pievilks daudz spēcīgāk, jo samtenes eļļa veicina iedegumu.

Arī samtene (Tagetes erecta) ir spēcīga auras tīrītāja un dvēseļu pārvaldītāja, tāpēc pirtiņā izmantoju šo augu savienojumu. Ieva ir arī viens no spēcīgākajiem pretsēnīšu augiem, savukārt samtenei piemīt reģenerējošas īpašības, tāpēc šo augu var lietot eļļas ekstraktos kā lielisku līdzekli, lai atbrīvotos no krunciņām un rētaudiem.

Gribi pašgatavotu ievu mizu eļļu arī ziemā? Sasaldē un vāri pēc atsaldēšanas! Sejas masāža ar ievas aromātu pēc pirts procedūras atslābina muskuļus, dziedē mikroplaisas. Mizu eļļa palīdz pēdas uzturēt mīkstas un maigas. Rafinētas eļļas glabājas labāk. Ja gatavo pēdu masāžai, vari pievienot priežu vai egļu sveķus un bišu vasku, iegūstot cietāku konsistenci. Šāda ziede labi dziedē kāju sēnītes. Sejas masāžas eļļai sveķus neliec!

Reklāma
Reklāma

Atbilst 7. čakrai

Augu ķīmiskais sastāvs iedarbojas uz cilvēka fizisko ķermeni un enerģētika iedarbojas uz cilvēka enerģijas centriem (saulītēm, čakrām).

Gribu atzīmēt, ka intensīvākā iedarbība uz enerģētiskajiem centriem notiek tieši pirtī, jo ķermenis ir atslābinājies un gatavs pieņemt smalkās vibrācijas.

Baltie ziedi liecina, ka ieva iedarbojas uz 7. čakru (saistīta ar intuīciju un iekšējo drošību, kas tik būtiska šajā pārmaiņu laikā). Īpaši nepieciešams lietot ievu, ja jūties vientuļa, nejūties mīlēta, baidies pieņemt jaunus izaicinājumus.

Ievas hidrolāts

Hidrolātu iespējams pievienot pirts gariņa ūdenim. Lietot hidrolātu kā pirts gariņu ir ērti, jo hidrolāts satur ļoti smalkas ēteriskās eļļas daļiņas, kuras izgaro kopā ar tvaiku un nepiedeg pie pirts karstajiem akmeņiem. Kādā proporcijā hidrolātu atšķaidīt ar ūdeni, izvēlies pati! Jo koncentrētāk pieliesi, jo izteiktāks un spēcīgāks būs aromāts.

Ievu ziedu hidrolātu lietoju pēc pirts, nosmidzinot ķermeni, tas papildina svaiguma sajūtu un ļauj ienirt pavasarī.

Ievērībai!

Ievu preparātus neiesaka lietot grūtniecēm!

Savukārt samteņu eļļas ekstraktu iesaku lietot gan topošajām, gan jaunajām māmiņām, lai atbrīvotos no strijām.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.