Parasta diena, bet sviedri līst aumaļām 0

Lasītājs jautā: “Šķiet, esmu vesels, taču pēdējā laikā pastiprināti svīstu. Vai tomēr būtu pamats uztraukties par veselību? Ko iesākt, ja parastie pretsviedru līdzekļi nepalīdz?”


Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Ļoti izteiktas un apgrūtinošas svīšanas gadījumā jāveic izmeklējumi – kardiogramma, plaušu rentgens, jāpārbauda vairogdziedzera darbība, cukura līmenis asinīs. Visbiežāk šādas problēmas iemesls meklējams endokrīnajā sistēmā, piemēram, to var veicināt vairogdziedzera pastiprināta darbība, kaut arī citu pazīmju nav. To mēdz izraisīt sirds mazspēja, tuberkuloze, nieru un daudzas citas slimības. Šajā gadījumā svīšanu var mazināt, novēršot tās iemeslu. Bieži vien sviedru plūdu cēlonis ir nervu sistēmas darbības traucējumi, kad var palīdzēt nomierinoši līdzekļi, teic dermatologs Raimonds Karls.

Plaukstu, padušu un pēdu svīšanu iespējams ierobežot mākslīgi uz 3–4 nedēļām ar alumīniju saturošiem līdzekļiem, kas bloķē sviedru dziedzeru izvadkanālus. Botulīna toksīna injekcijas līdz pusgadam kavē nervu impulsu pārvadi no nervu kūlīšiem uz sviedru dziedzeriem. Uz tikpat ilgu laiku problēmu var novērst, veicot sviedru dziedzeru ķirurģisku operāciju.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.