“Paralimpiešiem būtu jāprasa kompensācija!” Politoloģe par Riekstiņa izteikumiem 87
Paralimpiešiem būtu jāprasa kompensācija, tā kanāla RīgaTV 24 raidījumā “Ziņu TOP 5”, komentējot Saeimas Sporta apakškomisijas priekšsēdētāja Sanda Riekstiņa izteikumus, kuros viņš bija nošķīris normālos sportistus no paralimpiešiem, teica politoloģe Lelde Metla-Rozentāle.
Viņa norādīja, ka tas ir tāds ļoti neveiksmīgs izteikums un “ļoti liela politiskā kļūda”, vienlaikus tā ir “diezgan nepiedodama politiskā kļūda”.
“Teikt, ka tā ir tāda nu vienkārši komunikācijas nepilnība, es šeit būtu diezgan skarba, bet, protams, situācija ir tāda, kāda viņa ir. Un es teikšu, ka no paralimpiešu puses viņa ir jāizmanto,” atzīmēja Metla-Rozentāle.
Pirmkārt, ir jāseko līdzi, lai šāda diskriminējoša segregācija starp normālajiem sportistiem un citiem sportistiem nepastāv. Pēc politoloģes teiktā, mūsdienās “tā nedrīkst ne domāt, ne runāt.”
Politoloģe uzskata, ka paralimpieši par šiem Riekstiņa izteikumiem varot prasīt kompensāciju.
“Es domāju, ka viņi var, nu, vismaz prasīt kaut kādu kompensāciju “nosacīti” no valsts puses,” kaut vai atbalsta veidā sporta centra celtniecībai, “lai pierādītu, ka tā tiešām bija tikai komunikācijas kļūda, ka patiesībā mēs tā nemaz nedomājam,” rosināja Metla-Rozentāle.
Komentējot to, ka patlaban Saeimā strādājošie bijušie olimpieši konceputāli piekrīt šādam Riekstiņa dalījumam, politoloģe sacīja, ka tas tomēr esot jāvērtē kā gadījums, kad sportisti izsaka dažādas replikas par sporta jomu.
“Viens ir profesionāļi, sportisti, kuri, teiksim, var diskutēt, un otrs ir politiskais līmenis,” atzina Metla-Rozentāle, piebilstot, ka Riekstiņa izteikumi par paralimpiešiem ir “grūti nomazgājams traips”, jo laikā, kad sabiedrībā tiek runāts par dažādu cilvēku grupu diskriminācijas izslēgšanu, runāt par normālajiem sportistiem un paralimpiešiem ir ļoti nekorekti politiski.