Foto: Ansis Ventiņš

Paralimpieši uz ziemas paralimpiskajām spēlēm dodas patriotisma pilni un ar divējādām sajūtām 0

No Rīgas lidostas ceļā uz ziemas paralimpiskajām spēlēm svētdien, 27. februārī, devās Latvijas Ratiņkērlinga izlase. Kā atzina sportisti, uz spēlēm viņi dodas sagatavoti, labā fiziskā formā, taču ar divējādām sajūtām: no vienas puses, prieks, ka beidzot ir iespēja pārstāvēt Latviju ziemas paralimpiskajās spēlēs, no otras – sāp sirds par Ukrainā notiekošo karu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Lasīt citas ziņas

Ratiņkērlinga komanda pirmo reizi Latvijas vēsturē ir izcīnījusi vietu ziemas paralimpiskajās spēlēs, sportisti ir sagatavojušies un gatavi startēt.

Latvijas Ratiņkērlinga izlases kapteine un skips Poļina Rožkova atzīst, ka viņai ir neliels satraukums. “Darīšu to labāko, ko varu,” saka Poļina.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņa ir sašutusi par situāciju Ukrainā un teic, ka šo karu “nevērtē kā Krievijas iebrukumu, bet tieši kā Kremļa iebrukumu Ukrainā, jo arī Krievijā ir ļoti daudz cilvēku, kuri iet ārā [protestēt ielās] un, zinot jau iepriekš, ka viņi tiks apcietināti, viņi vienalga to dara un iet. Kultūras, sporta cilvēki – viņi arī izsaka savu viedokli, kādu apgabalu priekšnieki, par ko man bija brīnums, jo viņi zina, ka, ja kaut ko tādu pateiks, viņus uzreiz noņems no amata”.

Viņa atzīst, ka ukraiņi krieviem vienmēr ir bijusi kā brāļu tauta. “Tas, kas šobrīd notiek Ukrainā, man nav pieņemams.”

Poļina, kura paralimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā kopā ar Ojāru Briedi nesīs Latvijas karogu, uzsver, ka “Latvijas karoga nešana ir lepnums, gods. Tās sajūtas, kad cilvēki iziet uz paralimpisko spēļu atklāšanas stadiona, tās sajūtas nav aprakstāmas! Es noteikti esmu Latvijas patriote! Es vienmēr esmu uzskatījusi, ka ir jārunā valsts valodā valstī, kurā tu dzīvo, un tā ir kā pateicība un cieņa pret valsti, kurā dzīvo.”

Ratiņkērlinga izlases vice-skips un viens no ratiņkērlinga aizsācējiem Latvijā Ojārs Briedis atzīst, ka viņam šobrīd vairāk sāp sirds par Ukrainā notiekošo – tas aizēno pat ilgi gaidītās ziemas paralimpiskās spēles.

“Pagaidām noskaņojums nav nekāds sakarā ar paralimpiskajām spēlēm. Sakarā ar karu, manuprāt, mūsu pasākums nav nekas, salīdzinot ar to, kas pasaulē notiek,” viņš saka. Pirmais, ko Ojārs darīs, ierodoties Pekinā, ir sekos līdzi, kas notiek Ukrainā, cerot, ka varbūt kaut kas ies uz labo pusi.

Komandas fizioterapeite Signe Rinkule piekrīt: “No vienas puses ir prieks, ka mūsu komanda brauc uz Pekinu un ir izcīnīta vieta, bet, no otras puses, tā situācija pasaulē nav tā labākā. Man ir divējādas sajūtas.”

Reklāma
Reklāma

Ratiņkērlinga sportists Agris Lasmans uzsver, ka paralimpiskajām spēlēm komanda ir gatavojusies diezgan ilgi, ir saliedēta. “Komanda ir pilnībā gatava – visu esam izdarījuši, trenējušies cītīgi un gatavi startēt. Esam kā viens mehānisms,” saka Agris un piekrīt, ka šajā sporta veidā ir nepieciešama arī veiksme.

Latvijas Ratiņkērlinga izlases kapteine un skips Poļina Rožkova un Ratiņkērlinga izlases vice-skips un viens no ratiņkērlinga aizsācējiem Latvijā Ojārs Briedis
Foto: Ansis Ventiņš

Paralimpieši pateicas visiem atbalstītājiem

Latvijas Paralimpiskā komiteja pateicas visiem sadarbības partneriem par atbalstu ceļā uz Pekinu. Institucionālajiem partneriem – LR Izglītības un zinātnes ministrijai un AS “Latvijas valsts meži”, ģenerālsponsoram “Mēness aptieka”, atbalstītājiem – Rīgas domes Izglītības un kultūras departamentam, “Venden”, “Lemon Gym”, Sporta Laboratorija, Nike, Sportland, AS “Brīvais vilnis” un SIA “Skrīveru Pārtikas Kombināts”.

Uz Pekinu ar sveicieniem no Latvijas

Ceļā Latvijas Ratiņkērlinga izlase nedodas tukšām rokām. Ratiņkērlinga sacensībās ir tradīcija, ka komandas apmainās ar dāvanām, kas reprezentē viņu valsti. Latvijas paralimpieši sacensību biedriem dāvinās īpaši noformētas gotiņas un šprotes kā sveicienus no Latvijas. Latvijas Paralimpiskā komiteja pateicas uzņēmumam “Brīvais vilnis” un “Skrīveru Pārtikas kombinātam” par nodrošinātajām dāvanām!

Sacensības Latvijas komandai notiks no 5. līdz 10. martam – katru dienu, un lielākoties pat divas reizes dienā. Informācijai par sacensību kalendāru, kā arī spēļu tiešraidei aicinām sekot līdzi Latvijas Paralimpiskās komitejas mājaslapā! Tāpat sportistu sniegumam sekosim līdzi arī Latvijas Paralimpiskās komitejas Facebook un Instagram kontos.

Latvija pirmo reizi paralimpiskajās spēlēs piedalīsies komandas sporta veidā

Jau vēstīts – šogad pirmo reizi ziemas paralimpiskajās spēlēs Latviju pārstāvēs ratiņkērlinga komanda. Latvijas karogu nozīmīgo paralimpisko spēļu atklāšanas ceremonijas stadionā ienesīs komandas kapteine un skips Poļina Rožkova un vice-skips Ojārs Briedis, kurš ir arī viens no ratiņkērlinga aizsācējiem Latvijā.

Kopumā šogad ziemas paralimpiskajās spēlēs Latvijas Ratiņkērlinga izlase piedalīsies 8 cilvēku sastāvā. Kopā ar Poļinu Rožkovu un Ojāru Briedi komandā spēlē Agris Lasmans, Aleksandrs Dimbovskis un Sergejs Djačenko. Uz Pekinu dosies arī Latvijas Ratiņkērlinga izlases galvenais treneris Arnis Veidemanis, izlases otrais treneris Rihards Jeske, kā arī fizioterapeite Signe Rinkule. Delegācijas vadītāja ir Zane Skujiņa.

Šogad Pekinā ziemas paralimpiskajās spēlēs lielākais dalībnieku skaits

Ziemas paralimpiskās spēles Pekinā šogad notiks no 4. līdz 13. martam. Plānots, ka tajās sacentīsies 600 sportisti no 50 pasaules valstīm, kas ir līdz šim lielākais dalībnieku skaits ziemas paralimpiskajās spēlēs.

Kopumā Pekinas paralimpisko spēļu programmā iekļauti 6 sporta veidi – kalnu slēpošana, biatlons, distanču slēpošana, parahokejs, snovbords un ratiņkērlings.

Latvija šogad ziemas paralimpiskajās spēlēs tiks pārstāvēta 3. reizi valsts vēsturē pēc 16 gadu pārtraukuma. 1994. gadā Lilihamerē Latviju pārstāvēja Aldis Šūpulnieks distanču slēpošanā. 2006. gadā Turīnā Latviju pārstāvēja kalnu slēpotājs, tomēr oficiāli rezultāts netika ieskaitīts.